Eliminacje ME Kobiet: Pewna wygrana Polek w Mołdawii
27.10.2020
21:10:00

W wyjazdowym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2022 Polki zwyciężyły z Mołdawią 3:0. Dzięki zwycięstwu, przynajmniej chwilowo, biało - czerwone awansowały na fotel liderek grupy. 1. grudnia o awans na EURO zmierzą się z Hiszpankami.

Polki wynik otworzyły już w 16. minucie. Wtedy to podopieczne Miłosza Stępińskiego egzekwowały rzut wolny, piłka sprytnie została rozegrana i trafiła do Pauliny Dudek, a ta precyzyjnym strzałem umieściła piłkę pod poprzeczką bramki gospodyń. Druga bramka padła jeszcze w pierwszej połowie, a to za sprawą pewnie wykonanego rzutu karnego 18 - letniej Adriany Achcińskiej.

W drugiej połowie przyjezdne nadal miały dużą przewagę nad rywalkami, ale nie potrafiły przełożyć tego na dogodne sytuacje. Dopiero w 71. minucie główka Dominiki Kopińskiej znalazła miejsce w siatce miejscowych piłkarek. Jeszcze pod koniec spotkania groźnie uderzały Emilia Zdunek i Gabriela Grzywińska, ale ich próby odbijały się od poprzeczki bramkarki Mołdawii.

Więcej bramek nie padło, a dzięki zwycięstwu Polki chwilowo awansowały na pierwsze miejsce w swojej eliminacyjnej grupie. O awansie, przynajmniej do baraży o EURO, zadecyduje mecz z Hiszpanią 1. grudnia.

Mołdawia – Polska 0:3 (0:2)

Bramki: Paulina Dudek 16, Adriana Achcińska 40 (k), Dominika Kopińska 71

Mołdawia: 12. Natalia Munteanu - 8. Anastasia Sivolobova, 2. Olimpia Cerescu, 3. Dumitrița Prisăcari, 13. Violeta Mițul - 7. Ludmila Caraman (57, 6. Veronica Cujuhari), 21. Irina Topal (82, 4. Eugenia Railean), 17. Nadejda Colesnicenco, 10. Carolina Țabur - 5. Iulia Petelca (82, 22. Iuliana Colnic), 11. Claudia Chiper.

Polska: 1. Anna Szymańska - 18. Weronika Zawistowska (77, 8. Zofia Buszewska), 14. Jolanta Siwińska, 7. Małgorzata Mesjasz, 4. Paulina Dudek, 16. Dominika Grabowska (77, 3. Gabriela Grzywińska) - 21. Emilia Zdunek, 23. Adriana Achcińska, 6. Joanna Wróblewska (46, 13. Patrycja Balcerzak) - 15. Agnieszka Winczo (46, 10. Dominika Kopińska), 17. Kinga Kozak (71, 11. Paulina Filipczak).