Pokaz siły JKH GKS Jastrzębie. Podhale bez szans
13.11.2020
21:29:00

Na jastrzębskim Jastorze hokeiści JKH GKS nie dali żadnych szans gościom z Nowego Targu, rozbijając Podhale 7:1.

Pierwsza tercja rozpoczęła się od wymiany ciosów, ale bramkarze obu drużyn stawali na wysokości zadania. Jednak w 12. minucie skapitulował golkiper gości. Strzelał Marek Hovorka, a jego uderzenie strącił Kamil Wróbel i gospodarze objęli prowadzenie. Prawdziwym pokazem siły miejscowych hokeistów była druga tercja. Wtedy to jastrzębianie strzelili aż 5 bramek. Trener gości próbował zastopować strzelaninę JKH, ale nawet wymiana bramkarza na niewiele się zdała. Trzecia tercja zakończyła się remisowo, ale było to małe pocieszenie dla Szarotek, których zawodnicy stracili aż 7 bramek w całym meczu, w tym aż cztery gdy gospodarze grali w przewadze.

JKH GKS Jastrzębie – Tauron KH Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)

6:1 – Adrian Gajor – Mateusz Bepierszcz, Michal Vachovec (50:51),

7:1 – Kamil Wałęga – Kamil Górny, Dominik Paś (55:45).

Minuty karne: 16-20.

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal (od 40:01 Marek) – Bryk, Górny; Sawicki, Rác, Kasperlík (4) – Klimíček, Kostek; Wróbel, Hovorka (2), Phillips – Jass, Horzelski; Paś, Wałęga, Urbanowicz – Michałowski (4), Gimiński; R. Nalewajka (2), Jarosz, Ł. Nalewajka (2). Trener: Róbert Kaláber.

Tauron KH Podhale Nowy Targ: Odrobny (od 37:01 Bizub) – Birziņš, Chaloupka; B. Wsół (4), Vachovec, Bepierszcz – Tomasik (4), Mrugała; Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk (2) – Gajor, Jaśkiewicz (2); Guzik, F. Kapica (2), Ankudinow – Kamieniecki, P. Wsół; Worwa (4), Słowakiewicz, Bochnak. Trener: Andrej Husau.