Bolesny powrót piłkarzy GKS na Harcerską. Jastrzębianie przegrali z ŁKS Łódź 0:3.
14.11.2020
19:37:00

Chociaż piłkarze GKS Jastrzębie po wielu tygodniach wrócili na stadion przy ulicy Harcerskiej, to nie pomogło im w pokonaniu lidera Fortuna 1. Ligi. ŁKS Łódź pewnie wygrał 3:0.

Gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia z jednym z faworytów do awansu. ŁKS Łódź praktycznie od samego początku był górą nad miejscowymi zawodnikami. Oprócz tego, że podopieczni Wojciecha Stawowego pięknie grają to do tego pięknie strzelają. W 19. minucie przekonał się o tym Mariusz Pawełek, którego Antonio Dominguez zaskoczył strzałem z dystansu w samo okienko bramki. Goście nie zamierzali na tej bramce poprzestać, ale do gwizdka oznaczającego przerwę nie trafili już do bramki Dawida Arndta. Gospodarze próbowali się odgryzać, ale zabrakło im skuteczności.

Początek drugiej części spotkania nie był dobrym widowiskiem. Zespoły próbowały pójść na wymianę ciosów, ale z obu stron brakowało konkretów. Na pół godziny przed końcem Pawełek wygrał sytuację z Tomaszem Nawotką, ale były zawodnik Zagłębia Sosnowiec w końcu mógł cieszyć się z trafienia. W 76. minucie pomocnik gości wykorzystał błąd Pawełka, który źle wyszedł z bramki i skierował piłkę już do pustej bramki. Na dwie minuty przed regulaminowym czasem gry Patryk Skórecki sfaulował w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Skórecki był prawdziwym pechowcem, bo na placu gry pojawił się zaledwie dziesięć minuty wcześniej. Jeszcze dwie minuty przed rzutem karnym drugą żółtą kartkę otrzymał Kryspin Szcześniak. Jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Sekulski dając ŁKS pewne zwycięstwo.

GKS Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:3 (0:1)
0:1 - Antonio Dominguez 19’
0:2 - Tomasz Nawotka 76’
0:3 - Łukasz Sekulski 88’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek (k) - Mateusz Bondarenko, Lukas Bielak (56. Daniel Feruga), Kamil Jadach (74. Patryk Skórecki), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Dawid Witkowski, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Daniel Rumin (74. Dominik Sokół).

ŁKS Łódź: Dawid Arndt - Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Carlos Garcia, Kamil Dankowski, Samu Corral (76. Łukasz Sekulski), Antonio Dominguez (81. Dragoljub Srnić), Tomasz Nawotka (76. Przemysław Sajdak), Michał Trąbka, Pirulo (68. Maciej Wolski), Jakub Tosik (68. Maksymilian Rozwandowicz).

Żółte kartki: Szcześniak, Bielak, Mróz (GKS) oraz Srnić (ŁKS).

Czerwona kartka: Szcześniak (GKS).