6. zwycięstwo z rzędu JKH GKS Jastrzębie
15.11.2020
22:36:00

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali w Krakowie z Cracovią 3:2. Było to 6. zwycięstwo z rzędu podopiecznych Roberta Kalabera.

Początek spotkania był senny. Obie drużyny przez długi czas badały się nawzajem. Pierwsza bramka padła w 15. minucie, gdy to strzał Łukasza Nalewajki w poprzeczkę dobił Maciej Urbanowicz. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. Techniczny strzał Richarda Nejezchleba zaskoczył golkipera gości i pierwsza tercja zakończyła się remisem.

Można powiedzieć, że o wyniku tego spotkania zadecydowała druga odsłona meczu. Już na jej początku do bramki gospodarzy trafił Jiří Klimíček. Pasy zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co przełożyło się też na kary. I właśnie kolejna bramka dla gości padła przy grze w przewadze JKH. Tym razem to Zackary Phillips podwyższył prowadzenie, co dawało nie małą zaliczkę przed decydującą tercją spotkania.

Drużyny w tej odsłonie poszły na wymianę ciosów. Jednak Cracovia straciła Tomáša Franka, który otrzymał dziesięciominutową karę za niesportowe zachowanie. Trener gospodarzy zaryzykował w końcówce spotkania, zdjął bramkarza i ten manewr przyniósł efekt. Na niespełna trzy minuty przed końcem do bramki jastrzębian trafił Michal Gutwald. Na więcej krakowian nie było stać i szóste zwycięstwo z rzędu JKH GKS stało się faktem.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

0:1 – Maciej Urbanowicz – Łukasz Nalewajka, Māris Jass (15:33),

1:1 – Richard Nejezchleb – Taylor Doherty, Aleš Ježek (19:02, 5/4),

1:2 – Jiří Klimíček – Marek Hovorka, Kamil Wróbel (21:33),

1:3 – Zackary Phillips – Radosław Sawicki, Marek Hovorka (28:09, 5/4),

2:3 – Michal Gutwald – Damian Kapica, Taavi Tiala (57:58, 6/5).

Minuty karne: 20 (w tym 10 minut dla Tomáša Franka za niesportowe zachowanie)-10.

Strzały: 29-40.

Comarch Cracovia: Petrásek (Kowalówka) – Gula, Šaur; Tiala, Němec, Kapica – Ježek, Dudáš; Franek, Kamiński, Nejezchleb – Doherty, Gutwald; Brynkus, Widmar, Drzewiecki – Musioł, Szurowski; Dziurdzia, Augustyniak, Bezwiński. Trener: Rudolf Roháček.

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal (Marek) – Bryk, Górny; Sawicki, Rác, Kasperlík – Kostek, Klimíček; Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski; Urbanowicz, Wałęga, Paś – Gimiński, Michałowski; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.