Pewna wygrana Jastrzębskiego Węgla
15.11.2020
23:20:00

Nie było niespodzianki w meczu 13. kolejki PlusLigi. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali Cuprum Lubin, odnosząc 8. zwycięstwo w tym sezonie.

Po emocjach związanych z awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarze Jastrzębskiego Węgla wrócili do rozgrywek ligowych. Wicelider tabeli lepiej wszedł w spotkanie. Pierwsze skrzypce na początku meczu grał Jurij Gladyr, który popisał się blokiem, kiwką, a następnie świetną zagrywką. To dało gospodarzom małą przewagę, którą szybko zniwelowali goście. Od wyniku 4:4 to jastrzębianie zdobyli cztery punkty z rzędu, a potem znów Gladyr zaczął popisywać się punktową zagrywką. Gdy gospodarze prowadzili 15:8 lubinianie nie mieli już nic do powiedzenia i podopieczni Luke'a Reynolds'a gładko wygrali pierwszą partię.

W drugiej części miejscowi jeszcze lepiej weszli w seta. 4:1 i wydawało się, że goście nie otrząsną się już na starcie drugiej odsłony. Oni jednak wrócili do gry na 5:4. Potem to lubinianie przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie 10:6. Gospodarze zagrali jednak jak na wicelidera tabeli przystało, choć wiele koledzy z drużyny muszą zawdzięczać Louatiemu, którego zagrywki siały popłoch w szeregach zawodników Cuprum. Dobra gra na siatce zadecydowało o wyjściu na prowadzenie 15:13. Od tego momentu Pomarańczowi zwiększali swoją przewagę, a seta zakończyli w imponującym stylu do 15.

Trzecia partia była najbardziej wyrównaną w całym spotkaniu. Drużyny szły łeb w łeb do stanu po 10. Wtedy to szkoleniowiec gości wziął przerwę, która nie pomogła jego podopiecznym. Zaraz po niej jastrzębianie wyszli na prowadzenie 14:10. Chociaż zawodnicy z Jastrzębia Zdroju wyszli po chwili nawet na pięciopunktowe prowadzenie to Cuprum zdołał się podnieść i w decydującą fazę seta zespołu wchodziły przy stanie 19:19. Walkę punkt za punkt w pewnym momencie wygrywali goście, ale przy stanie 22:23, Al Hachdadi wyrównał stan partii. Wojnę nerwów wygrali jednak gospodarze, dla których był to 8. wygrany mecz w tym sezonie.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:15, 28:26)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Tervaportti, Gladyr, Szalacha, Louati, R. Szymura, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Gierżot

Cuprum Lubin: Lorenc, Tavares, Smoliński, Gunia, Penchev, Oliveira, Makoś (libero) oraz K. Szymura (libero) Maruszczyk, Jimenez, Jakubiszak