Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali z Podhalem, ale dopiero po dogrywce
26.01.2021
21:51:00

Jastrzębianie prowadzili już 2:0, ale roztrwonili przewagę i o wygraną musieli walczyć w dogrywce. Gol Marka Hovorki zdecydował o tym, że 2 punkty zostały na Jastorze.

To, że nie będzie to łatwe spotkanie dla gospodarzy pokazały już pierwsze minuty. Hokeiści JKH szybko złapali dwie kary i przez półtorej minuty musieli się bronić w trójkę. Jednak nowotarżanie w tym czasie poważnie nie zagrozili bramce Patrika Nechvatala. Bramkarz miejscowych musiał się wykazać w 5. minucie, gdy to obronił uderzenie Adriana Słowakiewicza. JKH odpowiedziało strzałem Martina Kasperlika, także obronionym. Drużyny prowadziły regularną wymianę ciosów, którą pierwsi wykorzystali podopieczni Roberta Kalabera. Po akcji Zacka Phillipsa i Romana Raca strzałem na raty z bliska białoruskiego golkipera pokonał Arkadiusz Kostek.

Na początku drugiej tercji gospodarze znów wykorzystali grę w przewadze. Martin Kasperlik po rajdzie prawym skrzydłem zdołał zmieścić krążek między słupkiem a Igorem Brykunem. Druga odsłona to było 20 minut popisów bramkarzy. Nechvatal i Brykun co rusz wychodzili z opresji. Podhale miało swoje sytuacje, ale czeskiemu bramkarzowi, oprócz umiejętności, nie brakowało szczęścia i na przerwę JKH GKS Jastrzębie zjeżdżało przy dwubramkowym prowadzeniu.

Przewaga Podhala rosła z każdą minutą i tylko wynik zamazywał obraz meczu. Nowotarżanie napsuli krwi jastrzębskiej defensywie już w poprzedniej tercji, ale w trzeciej ich akcje zaczęły przynosić skutki. Mateusz Bepierszcz już w 19. sekundzie trzeciej partii wykorzystał zamieszanie w obronie gospodarzy i Podhale złapało kontakt. Bramka dodała skrzydeł gościom, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Ich natarcie przyniosło rezultat w 50. minucie, kiedy to podania Bartłomieja Neupauera na wolne pole nie zmarnował 21-letni wychowanek Podhala Jakub Worwa. Jastrzębianie byli nadal w szoku, gdyż nie potrafili zatrzymać rozpędzonych hokeistów z Nowego Targu. Gdyby nie Nechvatal punkty pojechałyby do Małopolski. Czeski bramkarz w ostatnich minutach uchronił swój zespół przed porażką i to dzięki niemu miejscowi mogli przesądzić o wyniku spotkania w dogrywce.

Podhale rozpoczęło dogrywkę z karą Jakuba Worwa jeszcze z trzeciej tercji. Lider PHL nie zmarnował tym razem przewagi na tafli i za sprawą Marka Hovorki przypieczętował zwycięstwo.

JKH GKS Jastrzębie – Tauron KH Podhale Nowy Targ 3:2 pd. (1:0, 1:0, 0:2, 1:0 d.)

1:0 – Arkadiusz Kostek – Roman Rác, Zackary Phillips (15:56, 5/4)

2:0 – Martin Kasperlík – Ēriks Ševčenko, Roman Rác (21:40, 5/4)

2:1 – Mateusz Bepierszcz – Michal Vachovec (40:19, 5/4)

2:2 – Jakub Worwa – Bartłomiej Neupauer, Adrian Gajor (49:58)

3:2 – Marek Hovorka – Maciej Urbanowicz, Mateusz Bryk (60:53, 5/4)

Minuty karne: 12-10.

Strzały: 31-32.

JKH GKS: Nechvátal – Bryk, Górny (4); Paś, Urbanowicz (4), Hovorka – Ševčenko, Kostek; Kasperlík, Rác (2),  Phillips – Jass, Horzelski; Wałęga, Sołtys, Wróbel – Michałowski (2), Matusik; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

KH Podhale: Brykun (4) – Chaloupka, Kubát; Švec, Vachovec, Bepierszcz – Jaśkiewicz, Gajor; Pettersson (2), Neupauer, Hiltunen – Sulka, Mrugała; Guzik, Bryniczka, Wielkiewicz – P. Wsół, Szurowski (2); Bochnak, Słowakiewicz, Worwa (2). Trener: Andriej Gusow.