OFF Club 2021: Orzechowski i Więcek

fot. OFF Fesitval

OFF Club 2021, czyli muzyka w miejscach, w których mieszka historia. Kolejna odsłona to filmowa podróż z wariacją  na temat muzyki z "Drakuli" Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara. Zagrają jazzmani niepokorni – Piotr Orzechowski (Pianohooligan) i Kuba Więcek. W tej przestrzeni, wśród tych pamiątek ta muzyka nabrała zupełnie nowych znaczeń.

Festiwale często odbywają się w miastach, ale wymagają zwykle od fanów znalezienia się w jednym określonym miejscu i czasie, tak też jest w przypadku OFF Festivalu. Nowa formuła koncertów zakłada odwrócenie tej zasady. Tym razem, z katowickiej Walcowni, siedziba OFF Clubu przenosi się do domu wybitnego kompozytora. Szczegóły kolejnego wydarzenia pod szyldem OFF zdradza Ola Siążnik wraz z gośćmi.


W filmie Francisa Forda Coppoli Vlad Dracula wyjechał do Londynu, my przeniesiemy się do domu Wojciecha Kilara w Katowicach. Chociaż Wojciech Kilar nie urodził się w Katowicach, to mieszkał tu i tworzył przez 65 lat. Jak przyznają muzycy, nie sama postać kompozytora miała wpływ na atmosferę, a kameralność miejsca, w którym odbył się koncert.

Idealną sytuacją jest, kiedy nawet w studiu podchodzimy do nagrania jak do koncertu - mówi Kuba Więcek

Więcek podkreśla, że w muzyce najważniejsze są pierwsze razy. To wyzwanie, które podjęli także było "pierwszym razem" z tym materiałem muzycznym, czyli ścieżką dźwiękową do filmu "Dracula". Jak im się pracowało z tymi kompozycjami i czy widzieli film - o tym w rozmowie z artystami.


Muzyczna uczta rusza 9 lutego o 18:00 na kanale OFF Festival Katowice. To przedostatni przystanek na OFF-owej mapie Katowic.


/as/