Sensacja w Sosnowcu. Hokeiści Zagłębia ograli mistrzów Polski!
17.02.2021
21:24:00

Potrzebna była dogrywka żeby wyłonić zwycięzcę spotkania w Sosnowcu. W niej Aleksandr Rodionow strzelił decydującą bramkę, która dała drużynie gospodarzy sensacyjną wygraną.

Już na początku spotkania sosnowiczanie objęli prowadzenie. Lider PHL starał się jak mógł, ale golkiper miejscowych radził sobie ze strzałami rywali. Do 17. minuty, gdy to Jean Dupuy wyrównał.

W drugiej tercji padła tylko jedna bramka, która dała prowadzenie Zagłębiu. Tyszanie byli nieco zaskoczeni takim obrotem spraw. W końcu nie udało im się wyrównać i na ostatnią przerwę podopieczni Grzegorza Klicha schodzili z jednobramkową zaliczką.

To co wydarzyło się w trzeciej tercji padło aż 7 bramek. Zagłębie prowadziło już 4:2, ale wtedy mistrzowie Polski odpowiedzieli trzema bramkami. Wydawało się, że wywiozą z Sosnowca 3 punkty, ale na niespełna trzy minuty przed końcem mecz przedłużył Michaił Syrojeżkin.

W dogrywce trafił Rodionow i sensacja stała się faktem.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 6:5 po dogrywce (1:1, 1:0, 3:4; 1:0)

1:0 Aleksandr Wasiljew - Jewgienij Nikiforow, Armen Khoperia (03:06)

1:1 Jean Dupuy - Patryk Wronka, Paul Szczechura (16:48)

2:1 Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew, Rusłan Baszyrow (20:20)

3:1 Aleksandr Wasiljew - Jewgienij Nikiforow, Rusłan Baszyrow (42:25)

3:2 Michael Cichy - Paul Szczechura, Alexander Szczechura (43:06, 5/4)

4:2 Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew, Rusłan Baszyrow (44:53)

4:3 Bartłomiej Jeziorski - Mateusz Gościński (47:12)

4:4 Patryk Wronka - Szymon Marzec (49:50, 4/5)

4:5 Filip Komorski - Jean Dupuy (50:31, 4/5)

5:5 Michaił Syrojeżkin - Iwan Rybczik, Tomasz Kozłowski (57:19)

6:5 Aleksandr Rodionow - Iwan Rybczik, Igor Smal (64:40)

Minuty karne: 30-24

Strzały: 25-42

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła n/g) - Khoperia, Radionow - Nikiforow (6), Wasiljew (2), Baszyrow - Syrojeżkin (2), Lescovs (4); Smal, Dubinin, Rybczik - Naróg, Luszniak (14) - Sikora, Kozłowski, Blanik - Domogała (2), Gniewek; Piotrowski, Rutowski, Bernacki. Trener: Grzegorz Klich.

GKS Tychy (2): Murray (Raszka n/g) - Ciura, Novajovský (12), Dupuy (2), P. Szczechura, Wronka - Seed, Biro; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Pociecha (2), Kotlorz (2) - Gościński, Komorski (4), Jeziorski - Bizacki, Mesikämmen; Witecki, Rzeszutko, Marzec. Trener: Krzysztof Majkowski.