AZS AWF Katowice najlepszy na Halowych Mistrzostwach Polski
21.02.2021
22:22:00

11 medali zdobyli zawodnicy AZS-u AWF-u Katowice na Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Sportowcy ze śląskiego klubu wygrali klasyfikację medalową całych mistrzostw.

7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe. Takim dorobkiem mogą pochwalić się lekkoatleci z katowickiego klubu. W krajowym czempionacie, który był próbą generalną przed Halowymi Mistrzostwami Europy, nie mieli sobie równych.

Złote medale wywalczyli: Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów. Sprinterka dystans pokonała w imponującym czasie 7,10 s., co było najlepszym jej rezultatem w tym sezonie. Na dystansie 200 metrów najlepsza była Paulina Guzowska, która pobiła swój rekord życiowy. Na 400 metrów nie miała sobie równych Justyna Święty-Ersetic. Na tym samym dystansie triumfował Karol Zalewski. W biegu na 800 metrów triumfowała Joanna Jóźwik. Złoto dla Akademików z Katowic zdobyła też Magdalena Żebrowska w skoku w dal. Ostatni z najcenniejszych medali zdobyła sztafeta mężczyzn 4x200 m.

Srebrne krążki wywalczyli Jakub Szyszkowski w pchnięciu kulą i Przemysław Słowikowski w biegu na 60 metrów, poprawiając swój rekord życiowy.

Brązowe medale zdobyli Tomasz Jaszczuk w skoku w dal i sztafeta 4x400 mix.

W klasyfikacji województw, Śląskie też nie miało sobie równych. Do 12 krążków Akademików należy dodać złoto Michała Haratyka w pchnięciu kulą. Złoto zawodnikowi Sprintu Bielsko-Biała dał rezultat 20,77 m. W chodzie na 5000 metrów na najniższym stopniu podium stanął Jakub Jelonek z CKS Budowlani Częstochowa, a również trzecie miejsce zajęła Eliza Megger z LKS Pszczyna w biegu na 1500 metrów.