Drugi mecz dla JKH. Podhale postawiło się na Jastorze, ale to jastrzębianie są bliżej półfinału.

fot.jkh.pl

W drugim meczu ćwierćfinałowym nowotarżanie jeszcze bardziej postawili się JKH GKS-owi, ale i tym razem to gospodarze byli górą. 

Mecz świetnie rozpoczął się dla gości. Już w 3. minucie Szarotki objęły prowadzenie za sprawą Adriana Gajora, wykorzystując grę w przewadze. Już po nieco ponad 2 minutach był remis. W barwach gospodarzy błysnął Radosław Sawicki, finalizując akcję strzałem w róg bramki. Gra była wyrównana, ale więcej z gry mieli podopieczni Roberta Kalabera.

Udokumentowali to już w drugiej tercji, choć musieli oddać sporo strzałów zanim pokonali Ihara Brykuna. Białorusin dwoił się i troił, ale Kamil Górny znalazł na niego sposób, posyłając krążek między parkanami golkipera Podhala. W odpowiedzi Michal Vachovec mógł doprowadzić do remisu, ale jego strzał wylądował na słupku. Szarotki miały też problem z karami. W ostatnich minutach aż 3 razy zawodnicy z Nowego Targu lądowali na ławce kar, ale miejscowym nie udało się tego wykorzystać.

Trzecia tercja rozpoczęła się od wielu błędów z obu stron. W akcjach zespołów było wiele niedokładności, a mało sytuacji. Dopiero w 55. minucie krążek znalazł się w siatce. Dość niespodziewanie to goście cieszyli się z wyrównania, gdy to Gajor mocnym strzałem pokonał Patrika Nechvátala. Gospodarze znaleźli jednak odpowiedź na to trafienie, a dokładniej zrobił to Roman Rác, który dobił krążek do bramki na 2,5 minuty przed końcem. Mimo, że trener Gusow zdecydował się wycofać bramkarza, to goście nie zdołali już doprowadzić do dogrywki.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Nowego Targu. Trzecie spotkanie ćwierćfinałowe już w najbliższą niedzielę.

JKH GKS Jastrzębie – TAURON KH Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

0:1 – Adrian Gajor – Michal Vachovec, Emil Švec (2:46, 5/4)

1:1 – Radosław Sawicki – Kamil Wróbel (4:58)

2:1 – Kamil Górny – Roman Rác, Martin Kasperlík (26:39)

2:2 – Adrian Gajor – Alexander Pettersson, Robert Mrugała (54:49)

3:2 - Roman Rác – Martin Kasperlík (57:28)

Minuty karne: 16-6.

Strzały: 38-27 

JKH GKS: Nechvátal – Bryk, Górny; Kasperlík, Rác (2), Sawicki – Klimíček, Kostek; Urbanowicz, Hovorka (2), Phillips – Ševčenko, Horzelski; Wałęga, Sołtys, Paś – Michałowski, Matusik; Ł. Nalewajka (12), Wróbel, R. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

KH Podhale: Brykun – Chaloupka, Kubát; Švec, Vachovec, Bepierszcz (2) – Jaśkiewicz (2), Gajor; Kułakou, Neupauer, Pettersson – Sulka, Mrugała; Hiltunen, Bryniczka, Worwa – P. Wsół (2), Szurowski; Kapica, Słowakiewicz, Bochnak. Trener: Andriej Gusow. 

Autor: Piotr Muszalski/pm/