Warta przegrała w Gdańsku. Zawiercianie w ćwierćfinale powalczą z Jastrzębskim Węglem.
07.03.2021
21:03:00

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie, po wyrównanym spotkaniu, przegrali z Treflem Gdańsk. Ten wynik oznacza, że w I rundzie play-offs Jurajscy Rycerze zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Obie drużyny w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego PlusLigi mieli o co walczyć. Gospodarze, o zachowanie trzeciej pozycji przed decydującą fazą sezonu. Goście mogli awansować na 6. pozycję, co oznaczałoby, że w play-offs zmierzą się właśnie z Treflem.

Gdańszczanie zaczęli od prowadzenia 3:0. Goście nie odpuszczali. Po chwili to zawiercianie wyszli na prowadzenie 8:7. Kolejne piłki przesądziły o losach seta. Gdańszczanie zdobyli 7 punktów z rzędu. Siatkarze Warty zdołali jeszcze zmniejszyć dystans, ale przed końcówką partii Trefl prowadził 20:17.Miejscowi już nie pozwolili się zbliżyć przeciwnikom i to oni wygrali tego seta.

Początek drugiej partii był znowu pomyślny dla gospodarzy, po asie Mariusza Wlazłego gdańszczanie prowadzili już 6:2.  Po kolejnej akcji Reicherta 8:4. Gospodarze systematycznie powiększali przewagę, aż prowadzili 21:11. Głównymi atutami podopiecznych Michała Winiarskiego były zagrywka i blok. Potwierdził to wynik drugiej partii, przegrany przez zawiercian do 15.

Już na początku trzeciej odsłony, po uderzeniu Wlazłego było 4:2 dla Trefla. Goście wyrównali na 7:7 i zaraz prowadzili 10:7. Asem popisał się Muagututiia, a dwa punkty dołożył Halaba. Po chwili gospodarze doszli rywali, a wyrównana walka toczyła się do stanu 21:21 Najpierw asa serwisowego zagrał Wlazły. Potem goście zdołali wyrównać na 23:23. Kontrę przyjezdnych skończył Bociek, a następnie Wlazły został zablokowany i Jurajscy Rycerze złapali kontakt.

Na czwartym secie zawiercianie nie zamierzali kończyć tego spotkania. Gra była bardzo wyrównana. Goście zdołali wypracować dwupunktowe prowadzenie 17:15, po bloku na Wlazłym. Gospodarze zdołali wyrównać na po 18, ale to goście znów prowadzili 22:20. Wtedy to Lipiński zaserwował asa i Trefl uzyskał przewagę 23:22. Gdańszczanie mieli już meczbola 24:23, ale doszło do końcówki na przewagi i w ostatniej akcji goście popełnili błąd.

Trefl Gdańsk  - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 26:24)

Trefl: Reichert, Crer, Wlazły, Lipiński, Urbanowicz, Janusz, Olenderek (libero) oraz Pietruczuk

Aluron: Niemiec, Malinowski, Muagututia, Flavio, Cavanna, Orczyk, Żurek (libero) oraz Gjorgjew, Kania, Bociek, Halaba