Justyna Kowalczyk-Tekieli dyrektorem sportowym Polskiego Związku Biathlonu

fot.biathlon.com.pl

Justyna Kowalczyk-Tekieli została nowym dyrektorem sportowym Polskiego Związku Biathlonu, zastępując na stanowisku Adama Kołodziejczyka, który objął funkcję trenera głównego reprezentacji.

Kowalczyk-Tekieli od 2018 roku pełniła funkcję asystenta kadry biegaczek narciarskich. Jej podopieczne wielokrotnie stawały na podium Mistrzostw Świata Juniorów. 

Byłam zaskoczona gdy profesor Waśkiewicz skontaktował się ze mną i powiedział, że widziałby mnie w roli dyrektora sportowego PZBiath. Nie odpowiedziałam od razu, dałam sobie dwa miesiące na zastanowienie. Biathlon jest dyscypliną pokrewną, ale jednak zupełnie inną niż biegi narciarskie. Po namyśle uznałam, że to świetny czas na zmiany — powiedziała Kowalczyk-Tekieli.

Justyna Kowalczyk-Tekieli, multimedalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, to kolejna nowa osoba w pionie sportowym Polskiego Związku Biathlonu. W połowie marca z prowadzenia reprezentacji zrezygnowali trenerzy Michael Greis i Anders Bratli. Zarząd PZBiath na ich następcę wyznaczył dotychczasowego dyrektora sportowego Adama Kołodziejczyka. Jego asystentką będzie była reprezentantka Polski Agnieszka Cyl. 

W środowisku biathlonowym trudno znaleźć osoby, które byłyby w stanie znacząco zmienić spojrzenie na wiele zagadnień i zweryfikować nasze poglądy. Od kilkunastu lat jesteśmy ciągle w tym samym gronie. Stąd pomysł by sięgnąć po Justynę, a więc osobę z bardzo bliskiej nam dyscypliny, z kompletnie inną filozofią. Jej specyficzne podejście do sportu, do trenowania, do kariery sportowej będzie miało ogromne znaczenie. Kogoś takiego potrzebowaliśmy — powiedział prof. Zbigniew Waśkiewicz, prezes Polskiego Związku Biathlonu.

Autor: Piotr Muszalski/PZBiath/pm/


Wiadomości sportowe