Ostry mecz w Głogowie. Chrobry minimalnie lepszy od GKS-u Tychy.
24.04.2021
19:00:00

Walczący o awans do PKO BP Ekstraklasy GKS Tychy przegrał z Chrobrym Głogów 0:1. Wynik spotkania przyćmiła ostra gra obu drużyn. Arbiter pokazał aż 11 kartek, w tym 3 czerwone.

Podopieczni Artura Derbina przed tym spotkaniem zajmowali 3. miejsce w tabeli Fortuna 1. ligi i do drugiego Górnika Łęczna tracili tylko 2 punkty. Chrobry był zespołem spoza pierwszej 10-tki więc faworytem byli goście.

Już od 28. minuty spotkania tyszanie musieli grać o jednego gracza mniej. Nemanja Nedić sfaulował przed własnym polem karnym napastnika wychodzącego na czystą pozycję i sędzia wyrzucił go z boiska. Tyszanie utrzymali bezbramkowy wynik do przerwy.

Już 8. minut po wznowieniu gry gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Michała Ilków-Gołębia, który nie dał szans Konradowi Jałosze. Tyski bramkarz był antybohaterem kolejnej akcji, kiedy to próbował zatrzymać przeciwnika, ale zrobił to niezgodnie z przepisami. Żeby trochę usprawiedliwić graczy drużyny gości, ostro poczynali sobie również głogowianie. Jednak im strata zawodnika przydarzyła się pod koniec spotkania, gdy po ostrym faulu z boiska wyleciał strzelec bramki.

Tyszanom w tym spotkaniu oprócz liczby graczy na boisku zabrakło czysto piłkarskich argumentów. Po porażce GKS spadł na 5, miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Chrobry Głogów – GKS Tychy 1:0 (0:0)

Michał Ilków-Gołąb (53.)

Chrobry Głogów: 1. Rafał Leszczyński – 18. Michał Ilków-Gołąb Ż Ż – CZ (89.), 3. Michał Michalec, 5. Mavroudís Bougaḯdis, 36. Nikodem Niski – 19. Marcel Ziemann, 21. Tomasz Cywka Ż (56, 8. Jaka Kolenc Ż), 16. Robert Mandrysz (76, 23. Dominik Dziąbek), 89. Mateusz Machaj (90, 32. Przemysław Stolc), 10. Maksymilian Banaszewski – 11. Mikołaj Lebedyński Ż. Trener Ivan Djurdjević.

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha CZ (63.) – 5. Maciej Mańka Ż, 6. Nemanja Nedić CZ (28.), 3. Łukasz Sołowiej, 20. Bartosz Szeliga – 77. Kacper Piątek (62, 27. Kamil Kargulewicz), 7. Jakub Piątek (62, 30. Kamil Szymura), 25. Wiktor Żytek, 8. Łukasz Grzeszczyk Ż (80, 10. Damian Nowak), 17. Sebastian Steblecki (62, 14. Bartosz Biel) – 32. Szymon Lewicki Ż (68, 1. Adrian Odyjewski).