Dziwna Wiosna: Gramy tak jak chcemy

fot. Bartosz Maciejewski

Przed premierą albumu zdążyli wydać już cztery single. Wywrotowo? Takie na pewno jest ich podejście do tego, co oferują publiczności. 

Grają rockowo, śpiewają refleksyjnie, piszą piosenki i chcą być zespołem popularnym. Kto kryje się pod nazwą Dziwna Wiosna? Sprawdza Ola Siążnik. Wywiad poniżej.


Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk to skład, który chce robić muzykę na swoich zasadach. Tworzenie sprawa im radość i tym też chcą dzielić się z publicznością - piosenkami. Tak forma została dzisiaj przerobiona już w każdy możliwy sposób, jednak ciągle musi posiadać i melodię, i tekst. Tak piszą i jak sami członkowie zespołu przyznają, nie są w tym rewolucyjni. 

Wydaje mi się, że ludzie obrażają się na piosenki - mówi Dawid Karpiuk


Chociaż podpisywani pod szyld muzyka rockowa, to starają się nie szufladkować i grać po swojemu. Muzyka wprowadza ich w euforię, chociaż nastroje prezentowane w ich piosenkach są raczej nostalgiczne. Autor tekstów, Dawid Karpiuk, przyznaje, że jest w nich po prostu szczery i trudno byłoby mu zakłamywać rzeczywistość i refleksje, o których śpiewa. 

Więcej o "zrzynaniu" z innych artystów i postawie Dziwnej Wiosny w wywiadzie.


/as/


Wywiady Radia Katowice