Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków rozpoczyna swoją działalność

Dziś rozpoczyna działanie Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Narzędzie przygotowane przez Urząd Nadzoru Budowlanego ma stanowić bazę informacji na temat źródeł ogrzewania oraz ciepłej wody zarówno w budynkach mieszkalnych jak i niemieszkalnych. 

Oznacza to, że właściciele lub zarządcy istniejącej nieruchomości mają dwanaście miesięcy na złożenie deklaracji wskazującej wszystkie wykorzystywane źródła ogrzewania. W przypadku nowo powstałych budowli oraz montażu nowych źródeł ciepła termin na złożenie takiej deklaracji wynosi 14 dni. 

Na ten temat z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą oraz z przedstawicielami Polskiego Alarmu Smogowego rozmawiał Wojciech Kocjan.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl