Warzywa i owoce

Dzisiaj uważnie przyjrzymy się warzywom i owocom. Z naszym ekspertem zastanowimy się, co jest warzywem, a co jest owocem i na czym polega różnica. Będziemy też zaglądać do środka - i do jednych i do drugich.


Powracamy do Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie, gdzie dziś wspólnie z dr Julią Górą rozmawiamy o warzywach i owocach, ale też o ich nasionach i kwiatach - bez których ani warzyw, ani owoców by nie było. Jeszcze kilka chwil temu powstały piękne, kolorowe i pachnące kwiaty, a co teraz dzieje się na zajęciach?

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach