Śląsko-dąbrowska Solidarność domaga się dymisji wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej

fot. Śląsko-Dąbrowska Solidarność

W ocenie regionalnych władz związku polityka klimatyczno-energetyczna Unii Europejskiej całkowicie zbankrutowała. Związek domaga się dymisji Fransa Timmermansa.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej jest odpowiedzialny za tzw. Europejski Zielony Ład. Jak czytamy w stanowisku związku: 

"bomby, które dzisiaj spadają na Kijów i inne ukraińskie miasta, zostały wyprodukowane za pieniądze ze sprzedaży Europie surowców energetycznych. Unijna polityka klimatyczno-energetyczna sfinansowała rosyjską inwazję na Ukrainę" – ocenia śląsko-dąbrowska Solidarność”.

W ocenie regionalnych władz związku dotychczasowa polityka klimatyczno-energetyczna Unii Europejskiej całkowicie zbankrutowała. Jej skutkiem jest całkowite uzależnienie Europy od rosyjskich węglowodorów 

- "Putin świetnie zarabia na inwazji, bo rosyjski gaz i ropa wciąż płyną do Europy" – oceniają związkowcy.

Działacze zwracają uwagę na polski węgiel, który może stać się realną receptą na gazowy szantaż Rosji.

"Węgiel, z którego dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, można produkować tanią energię w sposób przyjazny dla środowiska – podkreślają reprezentanci władz śląsko-dąbrowskiej S” w wystąpieniu do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

Autor: Łukasz Kałuża/pm/


Wiadomości regionalne