Półfinały PHL: GKS Katowice wyrównał stan rywalizacji.
23.03.2022
21:20:00

Popis Patryka Wronki w Tychach. Hokeista trafił do siatki rywali 4 razy a jego GKS Katowice wygrał pewnie i wyrównał stan rywalizacji.

Po niespodziewanej porażce w meczu nr 2 i wysokim zwycięstwie tyszan w meczu numer 3 faworytami w czwartej potyczce byli gospodarze. Podopieczni Andrieja Sidorenki mieli niebywałą okazję podwyższyć stan rywalizacji na 3:1. Przemawiała za nimi forma i atut własnej tafli. Ale katowiczanie mieli swój plan, a na pewno miał go Patryk Wronka.

To on otworzył wynik ogrywając Tomáša Fučíka w 26. sekundzie spotkania. Gospodarze dopięli swego niemal równo z końcową syreną pierwszej tercji. Remis dało trafienie Dienisa Sierguszkina. Druga tercja też zaczęła się od mocnego uderzenia gości. Tym razem Wronka wystąpił w roli asystującego przy bramce Grzegorza Pasiuta. Tyszanie znów nie dali za wygraną i ponownie na listę strzelców wpisał się Sierguszkin.

Trzecia tercja była popisem jednej ekipy ale przede wszystkim show Patryka Wronki. Hokeista tylko w tej części spotkania popisał się hat-trickiem a jeszcze jednego gola dodał od siebie Miro-Pekka Saarelainen. Katowiczanie wygrali pewnie a losy awansu nadal nie są rozstrzygniętę.

Kolejny mecz w Katowicach w sobotę 26 marca o 18:30.

Bardzo ciekawie było również na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju. Mistrzowie Polski znowu przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim, chociaż mieli mnóstwo szans w tym spotkaniu.

W 6. minucie bramkę zdobył Frenks Razgals. Gospodarze długo przeważali, oddali mnóstwo strzałów, ale świetnie spisał się bramkarz Unii Robert Kowalówka. W trzeciej tercji goście wyrównali, ale niespełna minutę później Dominik Jarosz huknął z dystansu i po chwili miejscowi gracze oraz kibice cieszyli się z prowadzenia 2:1. Na 2:2 bramkę zdobył Słowak Andrej Themar. W dogrywce złote trafienie zaliczył Ryan Glenn.

Unia jest o krok od awansu do finału. W czwartek, 24 marca na Jastorze odbędzie się mecz numer cztery. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.

GKS Tychy - GKS Katowice 2:6 (1:1, 1:1, 0:4)
0:1 Patryk Wronka - Bartosz Fraszko (00:25)
1:1 Dienis Sierguszkin - Jean Dupuy, Jegor Fieofanow (19:59)
1:2 Grzegorz Pasiut - Patryk Wronka (20:21)
2:2 Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow, Grigorij Żełdakow (28:16, 5/4)
2:3 Patryk Wronka - Carl Hudson (45:47)
2:4 Patryk Wronka - Bartosz Fraszko, Jakub Wanacki (47:53)
2:5 Miro-Pekka Saarelainen - Mateusz Michalski (55:50, 5:4)
2:6 Patryk Wronka - Bartosz Fraszko, Mateusz Rompkowski (57:02)

GKS Tychy: Fućik (Lewartowski) - Biro, Pociecha, Gościński, Galant, Jeziorski - Zheldakov, Smirnov, Sergushkin, Feofanov, Dupuy - Seed, Kotlorz, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Bizacki, Ubowski, Wróbel, Starzyński, Marzec.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Lebek, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Monto, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Mularczyk, Kolusz, Saarelainen oraz Wielkiewicz, Prokurat, Bepierszcz i Smal.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (1:0, 0:0, 1:2, d. 0:1)
1:0 Frenks Razgals - Vitālijs Pavlovs, Mateusz Bryk (05:09)
1:1 Aleksandr Strielcow (47:29)
2:1 Dominik Jarosz - Marcin Horzelski (48:27)
2:2 Andrej Themár - Nikołaj Stasienko, Wasilij Strielcow (51:01, 5/4)
2:3 Ryan Glenn - Kamil Paszek (71:23, 4/4)

Jastrzębie: M. Kieler - A. Kostek, S. Bahalejsza; M. Kasperlík, R. Rác, E. Kalns (2) - Ē. Ševčenko, M. Bryk; A. Ševčenko, V. Pavlovs (4), F. Razgals - K. Górny, J. Kamienieu; R. Nalewajka, D. Paś, G. Bondaruk (2) - M. Horzelski, P. Jelszański; P. Pelaczyk, D. Jarosz, Ł. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

Unia: R. Kowalówka - R. Glenn, K. Paszek; A. Themár (2), K. Dziubiński, T. Da Costa - J. Orłow, N. Stasienko; A. Strielcow, W. Strielcow (2), D. Apalkow - M. Rogow (2), P. Bezuška; D. Wanat, Ł. Krzemień, S. Kowalówka - M. Noworyta; D. Oriechin, A. Prusak. Trener: Tom Coolen.