Majówkowe atrakcje w regionie

Wiele atrakcji przygotowały władze i organizacje społeczne z różnych miejscowości województwa śląskiego. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Sposobem na miłe spędzenie majówki może być wizyta w tarnogórskich obiektach pogórniczych , wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jak mówi Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej do 3 maja obiekty będą czynne dłużej niż zwykle.

Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi zostały wpisane na listę UNESCO w lipcu 2017 roku.

Na placu Biegańskiego w Częstochowie zorganizowano "Piknik Aktywnych". Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa oprócz koncertów przygotowała wiele atrakcji: porad zdrowotnych z zakresu odżywiania oraz aktywności fizycznej, pokazów kosmetycznych, pomiarów ciśnienia i poziomu cukru. Atrakcje dla dzieci to animacje i pokaz baniek mydlanych. 

Od dzisiaj można ponownie zwiedzać Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej. Przez ostatnie dwa sezony placówka była zamknięta dla zwiedzających. W tym czasie w muzeum przeprowadzono remont pomieszczeń i sprowadzono do niego nowe eksponaty.

Wystawa została wzbogacona m.in. o nowy dział maszyn rolniczych, a także kapsułę czasu oraz park pomników. 

Po raz pierwszy w ruinach teatru Victoria w Gliwicach odbędzie się Silent Disco, czyli cicha dyskoteka. W jednym miejscu równocześnie zagra trzech DJ-ów a każdy z nich zaprezentuje zupełnie inny styl i muzykę. 

To uczestnicy zdecydują, do których utworów chcą się bawić. Wszystko dzięki futurystycznym słuchawkom, które świecą w jednym z trzech kolorów – czerwonym, niebieskim i zielonym. Kolory odpowiadają muzyce granej przez jednego z DJ-ów. Żadnego rodzaju muzyki nie usłyszą osoby postronne, które nie założą słuchawek. 

Wstęp na Silent Disco będzie bezpłatny a impreza rozpoczynam Kulturalia, czyli Gliwicki Festiwal Kultury.

Autor: Z.Makles, P.Pagieła, A.Tatarczyk/mm/


Wiadomości regionalne