Ślady-Wspólnota

fot. Wojciech Ciuraj

W kolejnej audycji "Ślady-Wspólnota" gościem ks. Bartka Kuźnika będzie Wojciech Ciuraj, pochodzący z Wodzisławia Śląskiego utalentowany muzyk i autor niezwykłej muzyki i głębokich tekstów z płyt "Iskry w popiele", "Dwa żywioły" i "Kwiaty na hałdzie", tworzących "Tryptyk Śląski". Wojciech Ciuraj postanowił opowiedzieć o Śląskich Powstaniach, o Powstańcach i o śląskiej tożsamości z perspektywy młodego pokolenia. Będziemy z nim wędrować drogami historii i splatać ją ze współczesnością, szukając śladów wzmacniających ludzkie relacje, wspólnotę. Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny