O kościele katolickim na Ukrainie

O kościele katolickim na Ukrainie, w czasie wojny i wcześniej w czasie pokoju . O działaniach, nadziejach i przyszłości - Posłuchamy dziś w śladach magazynie katolickim redakcji programów religijnych radia Katowice. Gościem ks. Jacka Plecha będzie ksiądz biskup Radosław Zmitrowicz polski duchowny, który od 9 lat jest biskupem pomocniczym w diecezji kamienieckiej na Ukrainie.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny