Koniec roku szkolnego

570 tysięcy uczniów rozpoczyna dziś wakacje w województwie śląskim. Nieco ponad 21 tys. z nich to uczniowie z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w regionie uciekając przed wojną.

Zanim jednak oficjalnie rozpocznie się przerwa wakacyjna, uczniowie odbierają świadectwa.


Przy okazji rozdania świadectw przyszedł czas na podsumowanie kończącego się roku szkolnego. Z jakimi wyzwaniami mierzyli się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie? Z jakimi nastrojami najmłodsi rozpoczynają wakacje i jakie mają plany na wypoczynek?

O to podczas jednej z uroczystych akademii pytała reporterka Radia Katowice.


Część uczniów wyjedzie na wakacje z rodzicami lub wyjedzie do rodziny. Inni skorzystają z ofert półkolonii przygotowanych przez poszczególne miasta lub wyjadą na zorganizowane obozy. Są też uczniowie, którzy całe wakacje spędzą w domu. Uczniowie powrócą do szkół pierwszego września.Autorzy: Joanna Opas, Patrycja Cieślok, Katarzyna Herbuś /mf/pg/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice