Protest w oddziałach WORD. Odwołane egzaminy

Trwa ogólnopolski protest egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego.

W Częstochowie kursanci nie mogą przystąpić do części praktycznej egzaminu na prawo jazdy we wszystkich kategoriach. Zaplanowane egzaminy teoretyczne odbędą się zgodnie z planem. Egzaminatorzy z WORD w Częstochowie przystąpili do ogólnopolskiego protestu. Domagają się wzrostu wynagrodzeń i wysokości opłat za egzaminy oraz zmian w systemie egzaminowania. 

W ramach protestu egzaminatorzy zamiast stawić się w pracy, dostarczyli zwolnienia lekarskie. 

— W związku z protestem musieliśmy odwołać egzaminy praktyczne — informuje dyrektor częstochowskiego WORD-u Włodzimierz Mogiła.


Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa protest. Częstochowski WORD poinformuje o tym, gdy wszyscy egzaminatorzy dostarczą zwolnienia lekarskie. Jak poinformował ośrodek, opłaty za odwołane egzaminy praktyczne zachowują swoją ważność. Kandydaci muszą się skontaktować z Biurem Obsługi Klienta w celu ustalenia nowego terminu egzaminu praktycznego. Ośrodek będzie też na bieżąco informował o ewentualnym przedłużaniu się protestu na kolejne dni. 

Częściowo odwołane zostały egzaminy teoretyczne i praktyczne w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w województwie śląskim w związku z ogólnopolska akcja protestacyjną egzaminatorów, przekazał katowicki WORD na swoim profilu na Facebooku. Kursanci przed przyjazdem na egzamin proszeni są o kontakt z Biurem Obsługi Klienta w ośrodku, w którym mają zdawać. WORD-y będą na bieżąco informować o ewentualnym przedłużaniu się protestu na kolejne dni. 

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Katowice, egzaminy są odwołane w ośrodku w Dąbrowie Górniczej. Bez przeszkód natomiast można podejść do egzaminu w Bielsku-Białej. 

Autorzy: Grzegorz Mach, Joanna Opas /rs/


Wiadomości regionalne