U katowickich Dominikanów

Dziś w naszym magazynie akcent dominikański w roli głównej …... Mowa będzie o niezwykłej katowickiej świątyni - Kościele p.w Przemienienia Pańskiego, który od 10 lat jest pod opieką ojców Dominikanów. Teraz wnętrze światyni przechodzi gruntowne odnowienie, o tym co i jak się zmieni opowiedzą goście Ks. Marka Spyry którymi będą proboszcz parafii ojciec Tomasz Golonka i rektor ASP w Katowicach Grzegorz Heńderek.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny