Nowy Dom Dziecka. Iskierka. Afera kopalniana.

Nowy Dom Dziecka powstał w Chruszczobrodzie w powiecie zawierciańskim. Jest on filią Domu Dziecka w Zawierciu, w którym od lat było ciasno i tłoczno. Teraz część wychowanków trafiła do zupełnie nowego obiektu. Obiektu, która przypomina dom, a nie placówkę. Na miejscu z dyrektorem Sławomirem Janickim spotkała się nasza reporterka. 


 

Radośnie i z uśmiechem na ustach  młodzi pacjenci przywitali odnowiony oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Remont był możliwy dzięki Fundacji Iskierka. W pracach udział wzięli głównie wolontariusze z fundacji oraz ochotniczo-pracownicy grupy Kopex, głównego partnera projektu. Nie było to łatwe zadanie. Najważniejszym założeniem projektu było to, aby prace remontowe nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu oddziału. Koszt odnowy wyniósł około 200 tysięcy złotych. Jednak cały remont nie miałby szansy powodzenia bez środków pozyskanych m.in.: z tytułu 1 procenta podatku przekazywanego na rzecz placówki, a także wsparcia i wyrozumiałości samych rodziców oraz dzieci przebywających na oddziale.


 

Akcja pod ziemią w kopalni Mysłowice-Wesoła wciąż trwa, dziś jednak nie o niej mówi się najwięcej, a o "akcji" na powierzchni. Co dzieje się zarówno ponad jak i na ziemi sprawdzała Monika Krasińska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl