Jesienna depresja. Młodość czy doświadczenie. Wcześniaki.

Dzisiaj za oknami szaro i buro, przed nami coraz więcej takich ciemnych i chłodnych dni. W taką pogodę mamy większą skłonność do złego samopoczucia czy chandry. Skąd to się bierze i jak walczyć z jesienną depresją sprawdzała Dorota Stabik.


 

My młodzi wprowadzamy nie tylko świeżość, ale również kompetencje, pasję i talent, mówili jedni a inni przedkładali doświadczenie życiowe i wiedzę. Najmłosi, 18-letni, nie przeszli w tych wyborach, a najstarszy kandydat na radnego w Polsce z Górek Wielkich, w wieku 99 lat zmarł w przeddzień głosowania. O dylemacie co lepsze, młodość i werwa czy stateczność i doświadzcenie, w relacji naszego reportera Andrzeja Ochodka z powiatu cieszyńskiego.


 

Trzy tysiące wcześniaków rodzi się każdego roku, w województwie śląskim tych najmłodszych pacjentów na świat przychodzi niestety najwięcej. Pierwsze miesiące dla wcześniaka to szereg badań i przystanków u różnych specjalistów. W Dąbrowie Górniczej powstało Centrum Wcześniaka i Małego Dziecka, pierwsze takie miejsce, gdzie można umówić się np. na konsultacje interdyscyplinarne. To wizyta, podczas której wcześniaka bada kilku lekarzy na raz i wspólnie opracowują drogę rehabilitacji i leczenia dla dzieci. Centrum odwiedziła Agnieszka Niewolańska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl