Zmarnowane talenty. Pilsko. Pomoc dla górnictwa.

Dobiega końca projekt katowickiego Domu Aniołów Stróżów "Niewykorzystane kwalifikacje", który miał na celu rozwiązywanie problemu marginalizacji. Wiele osób z powodu ubóstwa jest wykluczonych ze społeczeństwa, ale przecież każdy z nas posiada jakieś ukryte talenty. Właśnie wydobycie potencjału jest największym wyzwaniem.


 

Im bliżej zimy, tym bardziej gorąco robi się w rejonie Pilska. O tej sprawie mówiliśmy już wielokrotnie. Dwa lata temu prywatny inwestor kupił od Gliwickiej Agencji Turystycznej ośrodek narciarski w Korbielowie. Kiedyś mekka polskich narciarzy wyglądała żałośnie, ale teraz powstaje tu nowoczesny ośrodek narciarski. To jednak nie podoba się ekologom. Trwają protesty, sprawy sądowe, co niepokoi nie tylko narciarzy, ale także okolicznych mieszkańców.


 

Polskie górnictwo boryka się z nie lada problemami. Zwały węgla leżą na hałdach, większość spółek jest w ciężkiej sytuacji finansowej a niektóre, jak Kompania Węglowa, nawet śmiało można powiedzieć, że tragicznej. Choć z jednej strony każdy podkreśla, że polski węgiel to polskie bezpieczeństwo energetyczne, z drugiej strony nikt nie znajduje rozwiązania problemu branży a ponad 20 podatków jakie ciążą na węglu i górnictwie dodatkowo osłabiają spółki. Co można zrobić w tej sytuacji? INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl