Zabytkowy tramwaj. Spalarnia. Bez przemocy.

wp_20141125_001_120Dziś świętują wszyscy kolejarze i tramwajarze. W Chorzowie spotkali się miłośnicy transportu miejskiego. Z okazji święta pasażerów wozi dziś przez śląskie miasta zabytkowy wagon z 1957 roku. Jechał nim także nasz reporter Łukasz Kałuża.


 

Ostatnie dni w naszym regionie obfitują w protesty związane z odpadami. Był już przeciwko wwiezieniu ponad 70 ton toksycznych odpadów z Salwadoru do Dąbrowy Górniczej-Strzemieszyc, ale o wiele dłużej, w podobnej sprawie, protestują mieszkańcy Mikuszowic, dzielnicy Bielska-Białej. Chodzi o spalarnię odpadów medycznych przy Szpitalu Wojewódzkim pod Szyndzielnią. Dziś pojawiła się tu kontrola Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Był tam także nasz reporter Andrzej Ochodek.


 

Dziś rusza kampania 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet. Ma ona uświadomić społeczeństwu, że problem przemocy wobec kobiet jest wciąż bardzo aktualny i powszechny. Niestety ofiary często boją się mówić głośno o swojej krzywdzie. Dzisiaj nadarza się dobra okazja, by porozmawiać o tym, w jaki sposób możemy pomóc takim kobietom. Wciąż, szczególnie w mniejszych miastach, ofiary przemocy mają problem z przełamaniem psychologicznej bariery, by udać się po pomoc. Kampanii przyglądała się Marta Dobrowolska.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl