Anioły. Elka.

Kolorowe, uśmiechnięte i ręcznie wykonane anioły czekają na pacjentów Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach. Zrobiły je dla nich dzieci z domu dziecka w Sanoku. Chorzy, którzy przebywają na oddziale onkologicznym, mogą potem zabrać anioły ze sobą do domu. Skąd pomysł na taką akcję? Dlaczego anioły do Katowic przywędrowały aż z Sanoka i jak na nie zareagowali zmagający się z choroba nowotworową?


 

 

Uwaga, dziś zacięła się Elka w Parku Śląskim. Interweniowało 17 jednostek straży pożarnej. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Strażacy ratowali osoby uwięzione na kolejce w gondolach, wykorzystując zarówno wysięgniki, jak i drabiny. Akcja prowadzona została jednocześnie w kilku miejscach. To wszystko ze względów bezpieczeństwa.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl