Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Karpiowóz. Strajk.

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Przebywając z osobami upośledzonymi, Ci sprawni czują często jakoś nieswojo. Żeby przełamać ten dystans, uczniowie i nauczyciele z gliwickiego Zespołu Szkół Specjalnych przygotowali przedstawienie teatralne pt. "Odys – sceny marynistyczne". Sztuka była okazją, by pokazać umiejętności i zalety młodzieży niepełnosprawnej, która przecież chce żyć normalnie, pracować i nie zamykać się w domach.


 

Czym jeździ Pan Karp? Oczywiście... Karpiowozem! Spotkać go można w kilkunastu miastach Śląska, Małopolski, Lubelszczyzny i województwa świętokrzyskiego. Karpiowóz to specjalnie przystosowany pojazd, w którym znamienici kucharze przygotowują rybne potrawy. Jednak są to potrawy z wykorzystaniem jedynie polskich ryb, w szczególności zaś karpia. Można sprawdzić, jak on smakuje na ciepło i zimno, czy lepiej mu z dodatkiem boczku, grzybów czy warzyw. Do wyboru jest 15 różnych potraw. Akcja z Karpiowozem jest organizowana przez Towarzystwo Promocji Ryb „Pan Karp” i Lokalną Grupę Rybacką „Świętokrzyski Karp”. Dzisiaj karpiem można się delektować w Tychach, ale karpiowóz odwiedzi w najbliższych dniach również Katowice i Sosnowiec. Zachęcamy wszystkich do spróbowania.


 

 

1050 metrów pod ziemią w kopalni Budryk 50 górników prowadzi strajk. Do podziemnego protestu dołączyli także górnicy w dwóch innych kopalniach – około 30 osób w Zofiówce i 20 na kopalni Borynia.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl