Kulawy Mikołaj. Ligoniowa szkoła. Ogrodzona kamienica.

20141204_093945_120Dziś do Katowic przybył Mikołaj i choć kulawy, to jak zawsze – bardzo życzliwy. Już po raz piąty w Uniwersytecie Śląskim, z inicjatywy studentów z niepełnosprawnością, odbyła się akcja "Kulawy Mikołaj". Ma ona na celu przełamywanie barier pomiędzy uczestnikami i wprowadzenie atmosfery wzajemnego zrozumienia. Mikołaja odwiedził Łukasz Szwej.


 

17_truskolasy_1916_szkoa_polska_120W 87. rocznicę uruchomienia Radia Katowice odwiedziliśmy Zespół Szkół w Truskolasach. Nosi on imię Stanisława Ligonia, patrona Polskiego Radia Katowice. Z olbrzymią satysfakcją zauważamy, że mimo upływu lat i coraz to nowych roczników, uczniowie doskonale wiedzą kim był dla Śląska, znany pod pseudonimem Karlik z Kocyndra, polski pisarz, malarz, ilustrator, działacz kulturalny i narodowy, reżyser i aktor, Stanisław Ligoń i pamiętają, że właśnie w Truskolasach Ligoń przez kilka lat mieszkał. Ligoniowe miejsca odwiedził Zdzisław Makles.


 

W Zawierciu, przy jednej z kamienic pojawiło się ogrodzenie, które miało zagrodzić drogę "na skróty" przypadkowym przechodniom. Płot jednak ustawiono tak, że odcieto też drogę dojścia do lokali komercyjnych, które znajdują się w kamienicy. Ogrodzenie próbowała sforsować Gabriela Kaczyńska.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl