Autyzm. Joga. Rozbiórka.

Mają swoje cele, są ambitni i spełniają marzenia. Osoby z autyzmem wystąpiły dziś w Chorzowskim Centrum Kultury i zaprezentowali spektakl, który wzruszył niejedną osobę. A to wszystko z okazji 22-lecia istnienia Osrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Chorzowie. Placówka ta od lat zajmuje się niepełnosprawnymi, zapewnia im opiekę i stwarza jak najlepsze warunki sprzyjające ich rozwojowi. Podczas uroczystości wręczono statuetki Człowieka-Anioła osobom wspomagającym ośrodek. Wyróżnienie otrzymało 9 osób.


 

Każde dziecko lubi ruch i zabawę, a to jest zmorą wielu nauczycieli, zwłaszcza na szkolnych przerwach. W Szkole w Niegowonicach pedagodzy znaleźli sposób na osiągnięcie spokoju ducha oraz sprawniejszego i silniejszego ciała. Co ważne, wykorzystują przy tym ruch i zabawę. Efekty widać nie tylko na przerwach, ale przede wszystkim na lekcjach i w lekcjach.


 

Blisko dwa tygodnie temu w jednym z bytomskich bloków doszło do wybuchu gazu. Mężczyzna odkręcił kuchenkę gazową od rury z gazem, ponieważ chciał popełnić samobójstwo. Nikomu na szczęście nie stało się nic poważnego. Niestety, wybuch na tyle zniszczył budynek, że nie da się go już uratować, jego mieszkańcy zostali bez mieszkań.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl