Bez alkoholu. Postanowienia noworoczne. Kalendarz.

Sylwester z reguły wiąże się z dużą ilością trunków, które mają sprawić, że lepiej sie bawimy. A czy może być dobra zabawa bez alkoholu? Jak w takich sytuacjach radzą sobie osoby, które nie moga pić. O to uczestników biesiady w bytomskim Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich "Odrodzenie" pytała Dorota Stabik.


 

Do nowego roku zostało raptem kilka godzin. Większość z nas z tradycyjnym toastem o północy będzie podejmowało noworoczne postanowienia. Co postanawiamy zazwyczaj zmienić wraz z nadejściem Nowego Roku i czy mamy szansę wytrwać w tych postanowieniach? Możemy się oszukiwać, że coś zmienimy. Może warto zrobić dokładny plan tej zmiany, zrobić listę za i przeciw, rozważyć swoje słabe i mocne strony, wtedy będziemy mieli większą szansę wytrwać w postanowieniu, jak zachęca prof. Katarzyna Popiołek. 


 

Są piękne, silne i nie poddają się żadnym przeciwnościom losu. Mowa o dwunastu mamach wychowanków Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym, które postanowiły w niekonwencjonalny sposób wspomóc placówkę. Tak zrodził sie pomysł zrobienia kalendarza, w którym każda z mam prezentuje swoją wyjątkową, często bardzo trudną historię. Na projekt składa się 12 czarno-białych fotografii przedstwiających mamy silne i uśmiechnięte. Można go nabyć w siedzibie placówki w Chorzowie przy ulicy Dąbrowskiego lub poprzez stronę internetową www.rfpn.org.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl