Górnictwo. Rozbiórka. SMS.

Około tysiąc górników prowadzi podziemny protest we wszystkich czterech kopalniach, które zgodnie z rządowym planem restrukturyzacji Kompanii Węglowej mają zostać zamknięte. Wiele osób w tym pracownicy przeróbki węgla i administracji protestuje na powierzchni na terenach kopalń.


 

Rozpoczęła się rozbiórka bloku w Bytomiu. Pod koniec listopada doszło tam do wybuchu gazu. Ludzie stracili swoje mieszkania. Blok składa się z dwóch kondygnacji, udało się uratować jedną część, druga, według ekspertyzy, została określona jako niebezpieczna i w trybie pilne należało przystąpić do rozbiórki. Firma zabezpieczyła prace tak, aby ta druga część została nienaruszona. Jak mówi inspektor nadzoru budowlanego, gdyby blok nie składał się z dwóch segmentów, to najprawdopodobniej w chwili wybuchu cały by się poskładał. Prace potrwają do niedzieli, gruz po dwóch tygodniach zostanie wywieziony.


 

Mieszkańcy Myszkowa ostatnio dość często narzekali. Narzekali na to, że nie zawsze wiedzą, co w mieście ciekawego się dzieje i jakie inicjatywy są podejmowane. Burmistrz Miasta postanowił to zmienić. 

Pszczyna na 102.02 FM: 

Pan Zbyszek Kulasek od lat zbiera autografy. Ma ich już ponad tysiąc. Nasz reporter Łukasz Kałuża odwiedził go w jego mieszkaniu.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM:

Andrzej Ochodek złoży wizytę w przepięknym, zabytkowym ratuszu w Cieszynie, by porozmawiać z nowym burmistrzem tego miasta Ryszardem Macurą. Czy w tym roku mieszkańcy i turyści doczekają się wreszcie nowego dworca autobusowo-kolejowego i zakończenia uciążliwej budowy kanalizacji? Ponadto ostrzeżenie przed kradzieżami w Beskidach. Dobre warunki narciarskie i wolne dni przyciągnęły w góry licznych turystów. Niestety, odnotowano też pierwsze kradzieże nart i desek snowboardowych.


 

Częstochowa na 98.4 FM: 

Problem fałszywych wezwań do zapłaty przybliżamy na przykładzie przedsiębiorców, którzy takowe otrzymali za wpis do ewidencji działalności gospodarczych. Powiemy, jak rozpoznać fałszywkę i nie dać się oszukać. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl