Rzeźby. Cementownia. Wybory.

Kraina ze śniegu i lodu, wspaniałe zamki, pałace, ale też rzeźby na największym Międzynarodowym Festiwalu śniegu w chińskim Harbinie. Wszystko przy mrozie sięgającym nawet 30 stopni! Wśród rzeźb jedyna polska i to od razu nagradzana. Wykonana została przez ekipę ze Snow Art Poland. Rzeźbiarz, wykładowca z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych Tomasz Koclęga w z Bartkiem Balą wrócili właśnie z chińskiej wyprawy.


 

To jedyny taki obiekt w Zagłębiu Dąbrowskim. Zabytek architektoniczny, który przyciąga ciekawskich z wielu zakątków Śląska, a nawet z Polski. Choć utracił dawną świetność, to jednak jest szansa, że znajdzie się inwestor. Okazuje się, że istnieje jeszcze inne niebezpieczeństwo niż to, że obiekt w każdej chwili może się zawalić. Pojawił się inwestor, który chciał przekształcić obiekt w kruszarnie. Mieszkańcy spotkali się z władzami miasta, aby zapoznać się z planami co do cementowni Grodziec. 


 

Po odejściu Elżbiety Bieńkowskiej do Brukseli w Senacie RP zwolnił się jeden mandat. W związku z tym 8 lutego odbędą się wybory uzupełniające. Na miejsce zgłosiło się niewielu, bo tylko trzech kandydatów. I choć do końca kadencji pozostało tylko kilka miesięcy, to brak zainteresowania troszkę dziwi.Katowice na 102.02 FM:

facebook_120614_120Szkolna Ekspedycja to hasło nietypowego projektu, jaki stworzono w zespole szkół w Pilchowicach. Młodzież w niezwykły sposób ma szansę uczyć się geografii, ale nie tylko. Jak wygląda nauka z pasją? 


 

Częstochowa na 98.4 FM:

W Częstochowie monitoring funkcjonuje od 2009 roku, a co dzieje się na ulicach miasta obserwuje 71 kamer. Na monitoring spojrzymy oczami mieszkańców Częstochowy.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM:

Czeskie kopalnie chcą wydobywać węgiel po polskiej stronie. Od kilku lat czeska spółka Carbonia zarejestrowana w Polsce pozyskuje gaz z wyrobisk zlikwidowanej kopalni Morcinek w Kaczycach. Posiada także koncesje na wydobycie węgla, ale do jej realizacji brakuje uzgodnień miedzyrządowych. Co na to samorząd gminy Zebrzydowice?INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl