Eko szop. Gondole. Stulatka.

Kiedy znikną, tego na razie nie wie nikt. Mowa o odpadach po firmie Eko Szop w Katowicach-Szopienicach. Zalega tam tysiąc ton kwasów, olejów i substancji groźnych dla środowiska. W piątek zatrzymano byłego prezesa firmy. Markowi K. postawiono dwa zarzuty, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmująca się składowaniem odpadów niebezpiecznych i składowania tychże odpadów, które zagrażają życiu i zdrowiu ludzi. Utylizacją odpadów ma się zająć katowicki magistrat, jednak urzędnicy chcą rozmawiać na ten temat z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego, którzy wydali wcześniej zgodę na działalność firmy Eko Szop. Koszt usuwania opadów to nawet kilka milionów złotych.


 

Tuż przed wyborami samorządowymi ówczesny kandydat na prezydenta Katowic obiecał poprawę komunikacji miejskiej na południe miasta poprzez stworzenie gondoli. Dziś, obecny już prezydent Krupa z pomysłu się wycofuje, mówiąc: "Mam rozsądniejszą propozycję". Realizacja projektu ma zakończyć się na przełomie 2018 i 2019 roku. To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców katowickich dzielnic takich jak Ochojec, Kostuchna czy Piotrowice. 


 

Sto lat temu w styczniu Brygada Legionów Polskich pokonała Rosjan w bitwie pod Rafajłową, w Kolorado utworzono Park Narodowy Gór Skalistych, a w Niemczech wprowadzono racjonowanie sprzedaży chleba i mąki. Wtedy też urodziła się we Włoszczowie Stanisława Ponińska. Od kilkudziesięciu lat gliwiczanka. Emerytowana nauczycielka. Żołnierz Armii Krajowej.Zawiercie na 102.2 FM:

Co zrobić, by mieszkańcom żyło się lepiej? Trzeba inwestować, ale czy Siewierz na to stać? Siewierz liczy na potężny zastrzyk pieniędzy unijnych. W kolejce czekają do zrealizowania projekty związane z tamtejszym zamkiem czy zapleczem kulturalno-sportowym.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM:

Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II w galerii handlowej? Jan Bacza zaprasza na wystawę fotografii z życia naszego wielkiego rodaka.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl