Rocznica MTK. Strajk w JSW. Dane osobowe.

wp_20150128_006_120Do tej tragedii doszło 9 lat temu. 65 osób zginęło na terenie MTK podczas wystawy gołębi. 140 zostało rannych. Wciąż część poszkodowanych nie dostała żadnej pomocy, być może od dziś się to zmieni. Nagranie przygotował Łukasz Kałuża.


 

Od rana z kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej na powierzchnię nie wyjeżdża nawet tona węgla. Wszystko z powodu strajku generalnego polegającego na wstrzymaniu się od wydobycia. Co dzieje sie w JSW i kiedy sytuacja może się uspokoić sprawdzała nasza reporterka, Monika Krasińska.


 

Chociaż wielu z nas nie docenia wartości danych osobowych, to ich nieuprawnione użycie może nas kosztować wiele kłopotów i nierzadko pieniędzy. Dziś po raz dziewiąty obchodzimy Ogólnopolski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Dlaczego to tak ważne, by dbać o bezpieczeństwo swoich danych i na co jesteśmy narażeni, gdy ktoś ukradnie takie dane z adwokat Malwiną Jaróżek specjalizującą się w ochronie danych osobowych, aspirantem Adamem Jachimczakiem z zespołu prasowego śląskiej policji oraz z katowiczanami rozmawiała Joanna Opas.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

W Bielsku Białej trwają Targi Edukacyjne. Z ich organizatorem rozmawia Elżbieta Pąkcińska-Sikora. 


 

Częstochowa na 98.4 FM

Klub wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów subregionu północnego ma pracować nad strategią rozwoju różnych lokalnych dziedzin życia ziemi częstochowskiej. Aby być partnerem dla samorządu województwa śląskiego klub musi mieć podstawy prawne w postaci zarejestrowanego podmiotu, na przykład stowarzyszenia, a zatem musi szybko stosowne procedury wypełnić. Czekają unijne pieniądze, których wydawanie powinno być przemyślane i zintegrowane. A przecież klub ma wielu nowych członków. Jak działać, aby dziesiątki milionów unijnych pieniędzy sprawnie i mądrze zagospodarować sprawdzał Zdzisław Makles.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl