Przed meczem. Wybory w filharmonii. Podpalenia.

Dziś przed nami wielkie emocje sportowe. W półfinale Mistrzostw Świata Piłkarzy Ręcznych Polska zagra z Katarem. Jeśli biało-czerwoni wygrają, po raz drugi w historii awansują do wielkiego finału. Kibice wierzą, że w drodze po złoto, Polaków nie zatrzyma Katar. Początek spotkania o 16:30. Naszym kibicuje Tomasz Gancarek.


 

Wybory w Filharmonii Częstochowskiej - to nie pomyłka. Jest urna i karty do głosowania. Filharmonia miała problem, więc postanowiła Częstochowian zapytać o zdanie. Zobaczymy czy Częstochowianie wybiorą Mozarta czy Wagnera. Operę wybranego kompozytora obejrzeć i wysłuchać można będzie w Filharmonii Częstochowskiej w kwietniu. Na te "wybory" wybrała się z mikrofonem Izabela Czerczer. 


 

13 samochodów spłonęło w nocy w Rudzie Śląskiej. W związku z tym miasto postanowiło przeznaczyć 100 tysięcy złotych na dodatkowe patrole policji. Czy to rozwiąże problem i czy na mieszkańców padnie teraz blady strach? Do Rudy Śląskiej, by to sprawdzić, pojechała nasza reporterka Joanna Opas.


 


Bielsko Biała na 103.0 FM

Najbliższy weekend w Beskidach będzie obfitował w wiele ciekawych, plenerowych imprez. Wśród nich m.in. kończące się, barwne Gody Żywieckie, rozpoczynający się dziś w Rajczy 3-dniowy Międzynarodowy Rajd Chłopski, a w niedzielę także Międzynarodowe Zawody Furmanów w Istebnej. Beskidzkie imprezy odwiedza Andrzej Ochodek.


 

Częstochowa na 98.4 FM

W ciągu ostatnich dwóch lat podpalano je kilkanaście razy. Jeden ze sprawców został złapany i postawiony przed sądem, jednak ma on swoich następców. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie liczy szkody i stara się zapobiegać tego typu aktom wandalizmu, a policja o pomoc w złapaniu podpalacza prosi mieszkańców. Problemowi podpaleń ekranów akustycznych w Częstochowie przyglądał się Krzysztof Słabikowski.


 

Katowice na 102.2 FM

wp_20150127_007_120Walczący żołnierze i uciekająca ludność cywilna. W Mikołowie, jutro odbędzie się rekonstrukcja historyczna "Mikołów 1945". Będzie można zapoznać się także z pojazdami, wyposażeniem i ekwipunkiem żołnierzy biorących udział w walkach na terenie Śląska w zimie w 1945 roku. Jednym z organizatorów spotkania jest Grupa Militarno-Historyczna Berliner Mauer. Jak będzie wyglądała rekonstrukcja i na czym polega działalność grupy? Z jej członkami Tomaszem Ratką i Piotrem Orłem spotkała się Dorota Stabik.


 

Mikołów ma bogatą kolekcję dzieł sztuki, to blisko 600 prac. Niestety część z nich leży schowana w magazynie. Dlaczego? Czy miasto ma jakiś pomysł co zrobić z tymi dziełami? Ostatnio głośno zrobiło się o pomyśle ich sprzedaży. Czy rzeczywiście może do tego dojść? Dalszym losem mikołowskich dzieł sztuki na pewno będziemy się interesować. Z burmistrzem Mikołowa, Stanisławem Piechulą rozmawiała Dorota Stabik.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl