Kontrole autokarów. Nietypowa choinka.

Niezaplanowany przystanek w drodze na ferie, tak można określić dzisiejszą akcję na krajowej jedynce w Czechowicach-Dziedzicach. Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła szczegółową kontrolę autokarów, które wiozły dzieci i młodzież na ferie.

 

 

Choć okres świąteczny już dawno za nami, to czytelnicy Biblioteki Śląskiej dopiero dziś zabrali się za rozebranie choinki. Choinki nietypowej, bo stworzonej z 1600 książek. Tłumy czytelników rozebrały ją raz-dwa, a każdy w prezencie otrzymał jej część, czyli najlepsze bestsellery ostatnich lat. Takie akcje warto organizować, choćby z jednego powodu. Z badań czytelnictwa przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową wynika, że w zeszłym roku czterech na dziesięciu Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Dobrze byłoby zatem sięgnąć czasem do literatury, bo to ona najbardziej rozwija wyobraźnię. 

Bielsko-Biała na 103.0 FM: 

Ferie rozpoczęte. Powiemy o tym, co dla najmłodszych przygotowano w Wiśle i Brennej, o kontrolach sanepidu w ośrodkach, gdzie wypoczywa młodzież, oraz o bezpieczeństwie, czyli rady GOPR-owców. 


 

Czestochowa na 98.4 FM: 

Mstów to gmina, która stawia na promocję. Wydaje foldery, mapy, nakręca filmy reklamowe. Dlaczego pieniądze z budżetu gminy wydawane są na promocję, czy to się gminie opłaca? Na ten problem spojrzymy także oczami mieszkańców. 


Katowice na 102.2 FM:

Mieszkanie w bliskim sąsiedztwie lotniska, w tym wypadku portu w Pyrzowicach, może stać się koszmarem. I nie chodzi bynajmniej o hałas, a o Obszar Ograniczonego Użytkowania. Co obszar ogranicza i dlaczego wzbudza takie emocje?INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl