Dziennik Zachodni. Nocne tramwaje. Spalarnia.

Jedna z najstarszych redakcji na Śląsku pracuje już 70 lat. Dziennik Zachodni, bo o nim mowa, dziś świętuje swój jubileusz. Naszego reportera oprowadził po redakcji Janusz Szymonik, zastępca redaktora naczelnego do spraw gazety papierowej.


 

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie przedstawił mieszkańcom nowe propozycje dotyczące nocnej linii tramwajowej. Do 28 lutego częstochowianie mogą przesyłać do siedziby zarządu dróg swoje opinie na temat nowych koncepcji. Jest ich aż pięć, z czego cztery dotyczą zastąpienia tramwajów nocnych autobusami, co nie przypadło do gustu pasażerom.


 

Nie słabną kontrowersje wokół spalarni przy szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej. Kontrola przeprowadzona przez Urząd Marszałkowski wykazała szereg nieprawidłowości, m.in. złamanie zasady bliskości oraz spalanie większej ilości odpadów niż było to dozwolone. Mieszkańcy czekają na zdecydowane działania władz w tej sprawie. Decyzją marszałka dzierżawca spalarni zostanie wezwany do zaniechania naruszeń. To jednak nie satysfakcjonuje protestujących, którzy żądają natychmiastowego zamknięcia obiektu.Zawiercie na 102.2 FM:

W Zawierciu pełną parą ruszyła promocja pewnego albumu. Albumu, który rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. U nas już teraz autorka tego dzieła Joanna Janik Jaworska z Centrum Rozwoju Lokalnego- z którą rozmawia nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM:

Jak co roku, w czasie ferii, do żywieckiego klubu Śrubka zjeżdża kilka profesjonalnych grup teatralnych, by zaprezentować się dzieciom, czyli najbardziej wymagającej widowni. W Żywcu trwają właśnie 18. Bajkowe Spotkania Teatralne. Ponadto podsumowanie pierwszego miesiąca działalności Teatru Komedii w Bielsku-Białej. Zagrali tu m.in. Tomasz Kot czy Grażyna Bułka.


 

Czestochowa na 98.4 FM:

Budżet Częstochowy jest już uchwalony, pozostaje pytanie, co się będzie działo w centrum miasta, bo przecież projekt miał ożywić Plac Biegańskiego i Aleję Najświętszej Maryi Panny – przez i dzięki sztuce. Zajrzymy do Ośrodka Kultury Filmowej. W tym studyjnym kinie trwa remont. Zapytamy, co zmieni się na lepsze dla widzów. Ponieważ ożywienie Alei może przybierać różne formy. Choćby przez funkcjonowanie pracowni rzemieślniczo-artystycznych.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl