Problemy teatru. Półmetek ferii.

Większość zakończeń na deskach Teatru w Będzinie ma happy end, bo zazwyczaj na widowni zasiadają Ci najmłodsi. Teraz Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie znalazł się w niemałych tarapatach, chodzi o problemy finansowe. Teatr utrzymuje się z dotacji z Urzędu Miasta w Będzinie i Starostwa Powiatowego w Będzinie i w 30% ze środków własnych. Starostwo Powiatowe postanowiło obciąć dotację dla teatru, z 750 tysięcy złotych do 350. Oznacza to, że po wakacjach nie wiadomo, co stanie się z Teatrem. Grono stałych widzów postanowiło zainteresować się tą sytuacją i już planują petycję. 


 

Mija własnie półmetek ferii w woj. śląskim. Wczorajsze obfite opady śniegu ucieszyły najmłodszych, którzy wypoczywają w Beskidach.Katowice na 102.2 FM:

Dlaczego obszar ograniczonego użytkowania wokół lotniska w Pyrzowicach jest tak duży tłumaczy Maciej Thorz, dyrektor wydziału ochrony środowiska Urzędu Marszałkowskiego.


 

Częstochowa na 98.4 FM:

Szybciej i wygodniej koleją – podkreślają PKP Polskie Linie Kolejowe. Na dworcu Częstochowa – Stradom mówią dziś o planach na przyszłość, pokazując wyremontowany dworzec, nowoczesne pociągi i zrewitalizowaną infrastrukturę linii Wrocław – Częstochowa – Warszawa, ale czy pociągi zatrzymają się na mniejszych stacjach, takich np. jak Herby Stare?


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM:

W Żywcu związkowcy z Solidarności uczcili 34. rocznicę zakończenia strajku generalnego na Podbeskidziu, pierwszego w historii strajku politycznego, wymierzonego w lokalne władze. Ponadto o gminie Dębowiec, pod którą zalegają potężne pokłady solanki i rozmowa z jednym z najmłodszych wójtów w Polsce.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl