Badania kobiet. Targi wędkarskie. Chore zwierzęta.

Dziesiątki propozycji i setki uczestniczek. Centrum Dydaktyczne Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pęka dzisiaj w szwach. Do godziny 18:00 potrwa tam akcja "Dzień Kobiet ze Zdrowiem". Fachowa pomoc lekarzy specjalistów, możliwość wykonania badań diagnostycznych, wykłady, warsztaty, ćwiczenia, porady kosmetyczne i masaże.


 

W Zabrzu odbywają się 14. Międzynarodowe Targi Wędkarskie "Połowy i Łowy". W poszukiwaniu nowych trendów i sprzętu zjechali się najwięksi pasjonaci łowienia ryb i jak się okazuje, nie tylko oni. Targi potrwają do niedzieli. Może warto w Dzień Kobiet sprawić jakiś niekonwencjonalny prezent. Taka wędka przecież – żona albo mama na pewno by się ucieszyły. Tylko jak spakować taki prezent? 


 

Może być wspaniałym prezentem, a w przyszłości z pewnością stanie się domowym pupilem. Świnki morskie, chomiki, papugi, rybki czy dla wymagających nawet szynszyle, w sklepie znaleźć możemy wszystko. No właśnie, tam gdzie jest ten wybór duży i liczy się zysk, często zapomina się o samych zwierzętach. Nowi właściciele skarżą się, że  po przyniesieniu do domu np. świnki czy chomika często kwalifikują się one do długiego leczenia. W dużych sieciowych sklepach proponują nawet kupony do weterynarza. Czy nie lepiej wybrać się do osiedlowego sklepu zoologicznego, gdzie właściciele to często pasjonaci i miłośnicy zwierząt?Katowice na 102.2 FM

Wolontariusz poszukiwany. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobiórze szuka chętnych do wolontariatu w tamtejszej Świetlicy Środowiskowej. Ta praca to przede wszystkim pomoc dzieciom, w nauce, odrabianiu lekcji, wypełnianiu obowiązków oraz wspólna radosna zabawa, która sprawia przyjemność zarówno naszym wychowankom, jak i wolontariuszom.


Wędkarze harcerze i wszyscy chętni sprzątać będą jutro obrzeży zbiornika „Łąka” i rzeki Pszczynki. To już kolejna ekologiczna akcja m.in. pszczyńskich wędkarzy. Z organizatorem Krzysztofem Przemykiem rozmawiał Łukasz Kałuża.

Sprzątanie rozpocznie się jutro o godzinie 9:00. Zbiórka uczestników akcji na parkingu przy wlocie rzeki Pszczynki do zbiornika „Łąka” w Brzeźcach.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

W Zwardoniu panuje jeszcze prawdziwa zima. Zapraszamy więc słuchaczy na kilka ciekawych imprez, które w marcu organizuje Bielskie Centrum Kultury.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Akademicki Związek Sportowy w Częstochowie obchodzi swoje 70-lecie. Dziś wieczorem w auli Akademii im. Jana Długosza odbędzie się specjalna gala, na której spotkają się dawni i obecni działacze oraz sportowcy AZS-u. Choć kojarzy się on głównie z siatkówką, to od 1945 roku posiadał wiele sekcji sportowych.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl