Postulaty. Toaleta w Piekarach Śląskich.

Dziś Solidarność zorganizowała ogólnopolską akcję przekazywania posłom Platformy Obywatelskiej postulatów wraz z prośbą o dialog. Według związkowców rząd od kilku lat unika rozmów ze stroną społeczną. Chcąc zwrócić uwagę na ten problem, kilkunastoosobowe delegacje odwiedziły biura poselskie. Tak było też przed Regionalnym Biurem Parlamentarnym PO w Katowicach. Na miejscu nie było jednak żadnego parlamentarzysty.


 

Nasza reporterka wybrała się do Piekar Śląskich w poszukiwaniu... publicznej toalety. Napotkała niemało problemów, ale uspokajamy słuchaczy, niebawem miasto zamierza postawić toaletę na miarę... XXI wieku. Toaleta powstanie, miasto chce postawić obiekt z najwyższej półki, a jak widać mieszkańcy mają potrzeby bardzo proste. Ale toaleta za 100 tysięcy złotych? Zawiercie na 102.2 FM

W SP nr 7 w Zawierciu odbył się wielki koncert. Koncert, któremu towarzyszyły liczne licytacje, wystawy i zbiórka pieniądzy, które zasilą konto 7-letniego Mateusza, ucznia tej szkoły. Kilka tygodni temu chłopiec zachorował na białaczkę. Informacja ta wstrząsnęła nie tylko rodziną, ale także nauczycielami i uczniami, którzy natychmiast zareagowali i postanowili pomóc.


W trakcie z koncertu uzbierano ponad 8 tysięcy złotych. Kolejne przedsięwzięcia charytatywne już w planach. Chorego Mateusza można też wesprzeć wpłacają pieniądze na jego konto. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zawierciu.

Dla zawierciańskiej Straży Pożarnej wiosna to ciężki okres wzmożonych interwencji.


Policja w tym roku zapowiada wzmożone kontrole miejsc, w których wypalane są trawy.

 

 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Wszystko o kobietach. Będzie m.in. relacja z wyborów Kobiety Oryginalnej Śląska Cieszyńskiego oraz z biegu charytatywnego, zorganizowanego przez grupę przyjaciół dla walczącej z rakiem piersi mieszkanki Żywca.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Boronów to jedna z najmniejszych gmin województwa śląskiego i Polski. Jej mieszkańcy miło wspominają swój udział w konkursie o tytuł "Złotej Miejscowości Radia Katowice", ale dzięki pasjonatom ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Boronowskiej chętnie mówią o znacznie starszej swej historii. Organizują właśnie konkurs historyczny. Stowarzyszenie troszczy się o dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Boronowa, upowszechniania wiedzę o dziejach i walorach krajoznawczo-przyrodniczych okolic i propaguje lokalną turystykę. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl