Adopcja. Kontrowersyjne billboardy. Szkoła dla wszystkich.

W schronisku są od dawna, z małą szansą na adopcje i na prawdziwy dom, ale na wirtualny dom? Czemu nie. Jeden z podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu został właśnie adoptowany przez całą załogę Muzeum Zagłębia w Będzinie. Pracownicy skorzystali z możliwości adopcji wirtualnej. Na stronie schroniska w Sosnowcu widnieje cała galeria z potrzebującymi zwierzakami. Póki co wirtualna adopcja cieszy się dużą popularnością wśród szkół i przedszkoli, ale adoptować może każdy.


 

"Konkubinat to grzech. Nie cudzołóż" – takie bilboardy pojawiły się w całej Polsce, także na Śląsku. To akcja Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodziny i jak mówi ksiądz Przemysław Drąg, jego szef, mająca zachęcać wiernych do zawierania małżeństw sakramentalnych. Jak się jednak okazuje, podzieliła społeczeństwo. O kontrowersyjne bilboardy nasza reporterka zapytała eksperta od wizerunku, doktora Krystiana Dudka i oczywiście mieszkańców, którzy obserwowali plakat.


 

Szkoła dla wszystkich – dla dzieci pełnosprawnych, jak i z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – funkcjonuje w Bytomiu. I to z dużym powodzeniem. Społeczna Zintegrowana Szkoła Sportowa jest jedyną taką placówką w Polsce. Jest nieodpłatna, integruje dzieci, wychowuje je w duchu sportowym, ale przede wszystkim nauczyciele mają do uczniów podejście indywidualne. Dzięki temu dzieciaki czują się równe i tak samo ważne. Szkoła od rodziców nie pobiera żadnych opłat, choć sama boryka się z trudną sytuacją finansową. Jednak jak mówią nauczyciele i dyrektor placówki, najważniejsza dla nich jest radość dzieci. To dla nich tutaj są. Katowice na 102.2 FM

Mało która gmina dba o swoją historię tak, jak robią to Bojszowy. Od 1991 roku powstają tam kroniki, które dokumentują wszystko, co ważne. Wszystko to można obejrzeć także w internecie, ponieważ opasłe tomy są digitalizowane.


W Goczałkowicach o suszy, powodziach i inwestycjach z kierownikiem zapory Andrzejem Siudym rozmawiał Łukasz Kałuża. 


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

O kontrowersyjnej budowie szpitala powiatowego w warunkach partnerstwa publiczno-prywatnego oraz o roszczeniach rodziny Habsburgów do żywieckiego Zamku ze starostą żywieckim, Andrzejem Kalatą, rozmawia Andrzej Ochodek. 


 

Częstochowa na 98.4 FM

Projekt Menadżer Życia skierowany jest do wkraczającej w dorosłość młodzieży pochodzącej z domów dziecka lub placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dofinansowany z środków Unii Europejskiej zapewnia im między innymi staże i szkolenia. Specjalnie dla nich utworzony został też Klub Młodzieżowy.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl