Krystyny. Podsłuchy. Woda.

To z pewnością największe przyjęcie imieninowe w Polsce. Organizowane po raz osiemnasty w tym roku w Karpaczu. Są życzenia i toasty, jest prawdziwy bal, ale przede wszystkim jest spotkanie kobiet przyjaciółek, które dzieli z pewnoscią wiele, ale łączy jedno – wspólne imię Krystyna. Dzisiejszy, imieninowy przemarsz ulicami Karpacza był głośny, radosny i kolorowy. Pomysłodawczynią wielkich imienin była nasza radiowa koleżanka, wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek.


 

Czy w Kłobucku jest afera podsłuchowa? Urządzenia mogące być podsłuchami znaleziono w Bibliotece Publicznej i na krytej pływalni, policja wyjaśnia, czy to w istocie podsłuchy oraz kto i po co je ewentualnie założył?


 

Mieszkańcy Sosnowca mają najtańszą wodę w całej aglomeracji śląskiej, oprócz mieszkańców Klimontowa i Zagórza. Tam gdzie wodę dostarcza prywatna firma ADM, taryfa od przyszłego poniedziałku wzrasta o 3 złote i 35 groszy za metr sześcienny. Mieszkańcy nie rozumieją skąd taka rozbieżność. Podwyżki nie chcieli również radni, którzy w styczniu odmówili zatwierdzenia taryfy dla spółki ADM. Uchylił ją jednak wojewoda.Katowice na 102.2 FM

Po wielu wielu latach pojawiła się okazja, by w Wojkowicach powstał żłobek. Ma być w nim miejsce dla 24 dzieci. Jednak jest jedno "ale", miasto musi dostać dofinansowanie, o które już się zresztą stara, mówi burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba. Żłobek niewątpliwie ułatwiłby sytuację młodym mamom. Jeśli pieniądze na budowę się znajdą, na pewno o tym powiemy.


Miejska Biblioteka Publiczna dostała sześć iPodów z Fundacji Billa i Melindy Gates. Otrzymać taki sprzęt nie było łatwo, Wojkowice musiały wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Fundację. Batalię wygrały i ze sprzętu można już korzystać, opowiada dyrektor biblioteki w Wojkowicach Anna Radkowska-Śliż.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Mieszkańców najbardziej denerwuje, jak ktoś zmienia jedną literkę w nazwie miejscowości. Chodzi o ż z kropką a nie ź. Hażlach, gmina koło Cieszyna, będzie kolejnym etapem wędrówki Studia Beskidy po subregionie południowym woj. ślaskiego. Z nowym wójtem Hażlacha m. in. o tym, czy pod gminą zaczną kopać węgiel Czesi? Ponadto o rozbudowie systemu wypożyczalni rowerów w Bielsku-Białej. To pierwsze miasto w regionie, które taki system wprowadziło w ubiegłym roku.


 

Czestochowa 98.4 FM

Jaka będzie przyszłość toru wyścigowego w Wyrazowie k. Częstochowy. Plany budowy autostrady A1 zakładają poprowadzenie drogi przez fragment toru, co w konsekwencji może doprowadzić do jego zamknięcia. To nie podoba się kierowcom wyścigowym i kibicom, którzy często z niego korzystają. Czy Tor Wyrazów czeka podobny los jak tor w Lublinie, który niedawno został sprzedany i zamknięty?Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl