Tarnowskie Góry - 100-lecie powrotu Górnego Śląska do Polski
W Tarnowskich Górach trwają obchody 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Rzeczypospolitej Polskiej.
czytajW Tarnowskich Górach trwają obchody 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Rzeczypospolitej Polskiej.
czytajGościem Radia Katowice jest prof. Jan Klimek – prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Rozmawia z nim Piotr Pagieła.
czytajDarth Vader czy Han Solo? Którym z tych bohaterów jest pan Piotr z Raciborza? To sprawdzała Dorota Stabik z mikrofonem Radia Katowice. W ramach radiowego konkursu słuchacze mieli dzisiaj za zadanie dokończyć zdanie: "mój tata jest superbohaterem bo".
czytajKompozycja została odtworzona w samo południe z wieży ratusza. Adam Szewczyk skomponował utwór, który został hejnałem Siemianowic Śląskich.
czytaj106. urodziny obchodziłaby piłkarska legenda, reprezentant Polski, katowiczanin Ernest Wilimowski!
czytaj23 czerwca świętujemy Dzień Ojca. Tego dnia warto przypomnieć jak ważna jest więź rodzica z dzieckiem już od urodzenia.
czytajW podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla uroczyście otwarto Panteon Górnośląski! To nowoczesna, multimedialna instytucja kultury upamiętniająca powrót Górnego Śląska do Polski w 1922 roku. W Panteonie ukazano sylwetki 160 patriotów - ludzi kultury, nauki, polityki, sztuki i muzyki.
czytajW czerwcu mija sto lat od wkroczenia Wojska Polskiego do Katowic. Miasto uczci tę rocznicę 18 i 19 czerwca.
czytajProcesja z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała przeszła ulicami Katowic. Wierni wyruszyli spod Kościoła Mariackiego do katowickiej Archikatedry.
czytajMszę towarzyszącą uroczystej peregrynacji koncelebrował biskup sosnowiecki ksiądz Grzegorz Kaszak.
czytajZostał nadany po raz pierwszy w historii Komendy.
czytajZostał ufundowany przez Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych i uroczyście odsłonięty w 1947 r. Czeladzki pomnik, o którym mowa ma charakter grobu wojennego, w którym znajdują się szczątki ofiar obozów, przywiezione przez sztafetę motocyklową.
czytajPo przerwie spowodowanej pandemią w Koszęcinie rozpoczęła się kolejna edycja pikniku leśno-łowieckiego CIETRZEWISKO 2022.
czytaj100 lat temu Wojsko Polskie wkroczyło do Katowic. Po trzech powstaniach i plebiscycie rozpoczęło się formalne przejęcie przez Polskę władzy na przyznanej jej części Górnego Śląska. Z tej okazji, Katowice uczczą tę rocznicę 18 i 19 czerwca.
czytajNa jutro zaplanowano w Katowicach uroczyste obchody 100. rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego. Jak wygląda obecnie komunikacja nas, mieszkańców regionu, z funkcjonariuszami i w jaki sposób zmieniała się ona na przestrzeni lat?
czytajProfesor Jan Herma - rzeźbiarz ekumeniczny ze Śląska Cieszyńskiego, został włączony w poczet 165. wielkich osobowości Śląska, minionego stulecia, do Panteonu Górnośląskiego w Katowicach.
czytajObecnie placówka przy ul. Głębokiej została włączona w strukturę Zamku Cieszyn, kulturalnej instytucji prowadzonej wspólnie przez magistrat oraz śląski Urząd Marszałkowski.
czytajZbliża się 100. rocznica przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Jak będą wyglądały obchody tego ważnego w historii regionu wydarzenia - o to rozmawiamy Radia Katowice z dyrektorem katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
czytajKoncert „Dzieci Dzieciom” to niezwykłe przedsięwzięcie, które ma niemal 20-letnią tradycję.
czytajWolontariusze cyklu projektów społecznych Akcji Życie odwiedzili oddział pediatrii miejskiego szpitala w Częstochowie. Przebrani za postaci z bajek odwiedzili podopiecznych placówki, którzy dzień dziecka spędzają walcząc z chorobami.
czytaj