Za kierownicą - magazyn motoryzacyjny

thumbnail

Program motoryzacyjny przygotowywany przez motomaniaków, nie tylko dla motomaniaków. Informujemy o motoryzacyjnych nowościach, ciekawostkach, problemach, bywamy tu i tam, na targach motoryzacyjnych w kraju i za granicą.

W programach piętnujmy głupotę na drodze. Staramy się także pomagać i doradzać, bo każdy ma odrobinę etyliny we krwi...

Wtorek, 14:15, niedziela, 17:30.

Kontakt:
tel. kom. +48 691 400 400 (numer wyświetlany w RDS)
tel. +48 32 200 54 95
e-mail: moto@radio.katowice.pl

 

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie nad Menem ♬ ◙ ▶

Data: 13-09-2017

thumbnail
fot. Wojciech Pacula

Zakończył się dzień prasowy Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie nad Menem. To największe w tym roku spotkanie producentów samochodów, którzy pokazują tak zwane auta koncepcyjne, czyli samochody odległej przyszłości, jak i premiery, czyli auta jakie wchodzą właśnie do produkcji i na drogach pojawią się w roku 2018.

W czwartek oficjalnie otwarto we Frankfurcie nad Menem w Niemczech największą, tegoroczną, motoryzacyjną imprezę targową "Moto-Show Frankfurt 2017". O pełnym wykorzystaniu możliwości aut elektrycznych mówi Iwona Legenć, reprezentantka jednego z azjatyckich koncernów, Hondy.Tą wizję szybkich zmian w wykorzystaniu napędu elektrycznego, charakterystyczną dla koncernów z Dalekiego Wschodu konfrontujemy z przedstawicielem europejskiej marki. Nieco inne, bardziej realistyczne spojrzenie na sprawę, z uwzględnieniem roli koncernów paliwowych w przemyśle światowym, prezentuje przedstawiciel jednego z europejskich producentów aut, Tomasz Mucha.Być może znany także i z naszej anteny Wojciech Majewski jest najbliższy zdroworozsądkowego punktu widzenia.Jak dalekoidąca będzie rewolucja w motoryzacji, gdy codziennością na drogach będzie obecność auta "myślącego za nas". Czy może wrócimy do samochodowej tradycji?

Autor: Wojciech Pacula /rs/
fot. Wojciech Pacula

Prowadzą
Archiwum audycji
Polecamy audycje