Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Poniedziałek – Piątek, godz. 15:15 – 17:00

 

Endoproteza. Kicaki. OSP. Strażacy.

75-letni pacjent zyskał dziś w Sosnowcu szansę na powrót do zdrowia. W szpitalu miejskim francuski chirurg dr Jean Grimberg wraz z doktorem Bogdanem Wójcikiem  wykonali historyczny zabieg wszczepienia tzw. endoprotezy odwróconej stawu ramiennego. Pacjenci z tego typu schorzeniami mają problemy z ubraniem się, jedzeniem czy podnoszeniem rąk nad głowę. Zabiegowi przyglądała się reporterka Radia Katowice:


 

Są w pełnej gotowości 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Ochotnicza Straż Pożarna to wsparcie dla państwowej straży ale też nieoceniona pomoc dla mieszkańców. OSP w Rudzie Śląskiej zmagało się jednak ze sporymi problemami. Jeszcze niedawno strażacy zastanawiali się, czy nadal będą mogli stacjonować w centrum miasta. Przez brak środków miasto nie było w stanie wykupić obiektu - teraz jednak środki się znalazły, a alarm został odwołany. Życzymy szczęśliwych powrotów z akcji i spokojnej służby. Rudzką OSP odwiedził z mikrofonem Łukasz Szwej.


 

... być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia... - te słowa pochodzą z roty strażackiego ślubowania. W Częstochowie słowa te wypowiedzieli dziś słuchacze - aspiranci Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej.


 

Wrocław ma swoje krasnale a mieszkańcy gminy Hażlach i turyści na swojej drodze mogą już spotkać Kicaki. Grawerowane tabliczki z wizerunkiem zajączka - gminnej maskotki stanęły we wszystkich sołectwach gminy oznaczając najciekawsze miejsca. Kicaki mają swoje imiona, min. Świętoszek, Wieśniak, Żywiołek czy Sołtys.