Relacje reporterów Radia Katowice

thumbnail

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Poniedziałek – Piątek, godz. 17:00 – 18:00

 

Serce od serca. Szyją poduszki, by wesprzeć rehabilitację pacjentów

fot. Katarzyna Herbuś/Radio Katowice

Polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii na każdym etapie – zarówno zaraz po operacji, jak i później.

Mowa o projekcie "Serce od serca". Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje między innymi, że opuchlizna maleje, łagodzi też ból nacięcia chirurgicznego i zmniejsza napięcie barku.

Projekt zrodził się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Polska dołączyła do inicjatywy cztery lata temu.

O tamtej pory zatacza ona coraz szersze kręgi. Ostatnio trochę dobra właśnie w ten sposób postanowili przekazać najmłodsi jednej z dąbrowskich szkół.

Do pacjentek Zagłębiowskiego Centrum Onkologii trafiło kilkadziesiąt poduszek-serc. Jak wyglądały prace przy ich tworzeniu, o to pytała reporterka Radia Katowice, Katarzyna Herbuś.