Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Poniedziałek – Piątek, godz. 15:15 – 17:00

 

Budzimy wiosnę. Światowy Dzień Wody. Przedszkole bez zabawek.

W Częstochowie Radio Katowice budziło dziś wiosnę. Miasteczko naszego radia stanęło na placu przed miejskim ratuszem, a odwiedzający je słuchacze otrzymywali tulipany, sadzonki rzeżuchy i gadżety. Tematem wiodącym były rowery i ich przygotowanie do sezonu. Naszym dziennikarzom towarzyszyli specjaliści do spraw dwóch kółek, z którymi każdy mógł porozmawiać o swoich rowerach.

#audio2

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Wody bielska spółka komunalna AQUA - dostawca wody i odbiorca ścieków, po raz pierwszy zorganizowała specjalne stoisko w mieście, na którym m.in. nawiązywane są relacje z mieszkańcami, prezentowany sprzęt analityczny i świecące mikroby, zabytkowe rury z czasów króla Ćwieczka a także materiały edukacyjne o wodzie. Niby w kwestii wody wszystko wiadomo, ale zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć, dlatego popytać o to i owo wybrał się Jarosław Krajewski.

#audio3

W Przedszkolu nr 13 w Katowicach dzieci pozbawione są zabawek- tych tradycyjnych. Zabawek, które trafiły do piwnicy. Wszystko to w ramach projektu ekologicznego, który ma nie tylko zwrócić uwagę na ekologię, ale ma też wyzwolić dziecięcą kreatywność.

#audio1