Auto Radio – aktualne informacje drogowe


Informacje Auto Radio: 6.00-9.00 i 14.00-18.00 - co pół godziny.

Słuchaj OnLine89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice

REMONTY:

W Chorzowie główna ulica czyli DK79 od wjazdu z Bytomia do Stadionu Śląskiego w remoncie. Ruch odbywa się jednym pasem w każdym kierunku, spowalniany przez kilka skrzyżowań z sygnalizacją. Czas przejazdu przez miasto zarówno w kierunku Bytomia, jak i Katowic, wydłużył się od klikunastu minut, nawet do ponad pół godziny w godzinach szczytu.

Na DK43  kłopoty związane z budową autostrady na odcinku między Lgotą a Częstochowa. W miejscu robót ograniczenie do 40 km/h. Prace potrwają do końca września. 

S1 cały czas przewężona w Sosnowscu, w obu kierunkach jedziemy jednym pasem. 

Utrudnienia na DW793 między Żarkami a Myszkowem. Stara droga zostanie gruntownie zmieniona, wybudowane zostaną także odcinki nowej drogi, obok powstanie ścieżka rowerowa. Spodziewany finisz latem 2018 r.

Remont DTŚ w Świętochłowicach obejmuje modernizację południowej strony drogi o długości ponad kilometra. Od wiaduktu na ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem. Prace mają się zakończyć 25 sierpnia br. Zamknięta jest dla ruchu  jezdnia w stronę Katowic. Kierowcy mogą korzystać tylko z jednego pasa jezdni przeciwnej. Wszystkie wjazdy na DTŚ w Świętochłowicach w kierunku Katowic są zamknięte. Dotyczy to także zjazdów do Świętochłowic. Trzeba korzystać z wjazdów i zjazdów w Rudzie Śląskiej i Chorzowie.

Malowanie pasów na wiślance w Mikołowie i w Pawłowicach, ograniczenie do 80 km/h. Utrudnienia w tym miejscu do końca sierpnia. 

W Sosnowcu zamknięto dla ruchu jedną z głównych arterii miasta, fragment ulicy Armii Krajowej w Kazimierzu Górniczym, z powodu kompleksowego remontu. Wytyczono objazd. Wyłączenie z ruchu nie dotyczy autobusów komunikacji publicznej oraz dojazdów do posesji. Przebudowa ulicy potrwać może do końca roku.  W przebudowie także jest ulica 3 maja,  pod estakadą ruch w obu kierunkach odbywa się tylko jedną jezdnią.

Na DK1 w Częstochowie w rejonie lotniska Rudniki zwężenie w obydwu kierunkach z powodu robót. Można ominąć to miejsce jadący w stronę łodzi zjazdem na drogę 91. Powrót na jedynkę to lewoskręt za miejscowością Rudniki. Jadąc na południe można roboty ominąć zjazdem w stronę Mykanowa i drogą wojewódzką 483, a dalej na południe w stronę Katowic, by za Częstochową wrócić na jedynkę.

W Gliwicach prace drogowe związane z remontem wiaduktu na ul. Tarnogórskiej nad al. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Kierowcy musza liczyć się ze zmianą organziacji ruchu na popularnej DK88. Czasowo są zajmowane skrajne pasy ruchu na drodze krajowej. Na wiadukcie na ul. Tarnogórskiej prace remontowe potrwaja do listopada.

 


radio_katowice

Słuchaj OnLine89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice