Radio Katowice
Radio Katowice / Radiowe Wydarzenia
Bieg po Truskawkę
14.06.2025
12:53:00

fot. Beata Wójcik/Radio Katowice

Fundacja Bieg Rolnika organizuje III Bieg po Truskawkę. 

Odbywa się on na dystansie 10 kilometrów wśród pól truskawkowych oraz lasów i jest połączony z możliwością wizyty na plantacjach truskawek w zbrosławickim Księżym Lesie. Rywalizacja ma na celu popularyzację biegania, jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu, promowanie zdrowego stylu życia i zdrowego żywienia, jak również integrację środowiska biegaczy. Biegiem lub z kijami nordic walking wystartowali uczestnicy w Księżym Lesie w gminie Zbrosławice. 

Jak mówi Grzegorz Gąszczyk z Fundacji Bieg Rolnika, organizator biegu, truskawka nie jest przypadkowym symbolem tego wydarzenia. 


Trasa biegu, poza początkowym podbiegiem, jest w większości płaska i prowadzi zarówno przełajami, drogami asfaltowymi, jak i leśnymi i polnymi dróżkami. Z kolei dla młodszych uczestników przygotowano "Bieg po truskaweczkę" na krótszych dystansach dostosowanych do wieku. Każdy uczestnik zawodów otrzymał w pakiecie startowym truskawki. Wśród biegaczy znalazła się także ekipa Radia Katowice.

/rs/


Zobacz także Radiowe Wydarzenia

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 580, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA          profesjonalne usługi informatyczne